Czy agencje pośrednictwa pracy mogą pobierać opłatę za swoje usługi?

Agencje pośrednictwa pracy, zajmują się takimi kwestiami jak dla przykładu: pośrednictwem pracy na obszarze naszego kraju albo też za granicą u zagranicznych pracodawców lub u przedstawicieli krajowych.
Agencje pomagają poszukującym pracy ludziom w pozyskaniu dobrego dla nich zatrudnienia, natomiast pracodawcom w znalezieniu członków personelu z odpowiadającymi kwalifikacjami.

biuro

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

pośrednictwo pracy

Źródło: pixabay
Zazwyczaj agencje pośrednictwa pracy nie mogą pobierać pieniędzy za tego typu szukanie zatrudnienia, przy czym wyjątek stanowią zawody, które są związane z rozrywką, jak chociażby aktorzy czy modele. Biura pośrednictwa pracy mogą z kolei pobierać należności za faktycznie poniesione koszty wiążące się ze skierowywaniem do zatrudnienia poza granicami naszego kraju, to jest: wydawanie wizy, koszty przewiezienia, badania (zobacz badania marketingowe) lekarskie czy koszty tłumaczeń dokumentów. Poza tym pośrednictwo pracy to w rzeczywistości agencje, które są upoważnione do pobierania opłat za swoje usługi od samych przedsiębiorców.
Nie posiadają uprawnień z kolei pobierać należności za znalezienie zwierzchnika zagranicznego. Nie mogą również pobierać należności z wynagrodzenia pracowników agencji, wyjazdów pracowniczych, opłat rekrutacyjnych czy też wynajmu lokalu, reklamy, świadczeń pocztowych czy też telekomunikacyjnych. W wypadku agencji pośrednictwa pracy, pracownik otrzymuje pensje wyłącznie od zwierzchnika. Państwowe agencje pracy to pośrednictwo pracy, które jest kluczowym celem obok pośrednictwa zawodowego oraz obsługi bezrobotnych.

Działania tego typu biur w sposób bezpośredni tyczy się ludzi niezatrudnionych, przy czym będących na terenie działalności poszczególnych agencji pośrednictwa pracy.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym ciekawym opisem? Fantastycznie. W takim razie zachęcamy – kliknij odnośnik i przejdź do następnej strony po detale.

Takie biura ściśle współdziałają z firmami mieszczącymi się w konkretnym regionie, a które zgłaszają swe zapotrzebowania.

Related Post