Dlaczego warto spędzić chociażby weekend w Pułtusku?

Kiedy zastanawiamy się, dokąd pojechać w danym roku na wakacje, nie myślimy chyba o jakimś mało słynnym, polskim mieście. Przykładowo jeżeli jednak zdecydujemy się na spędzenie choćby weekendu w Pułtusku, to oczekuje na nas wiele rozrywek.

zakład

Autor: banery-druk.net
Źródło: banery-druk.net
Może to być chociażby prawdopodobnie najdłuższy w Europie rynek, który ma ok. 400 m długości. Jest on wybudowany na terenie, który jest wyłożony tzw. “kocimi łbami”. W mieście Pułtusk jest także miejska plaża nad Narwią, która jest położona blisko Domu Polonii. Mało miejscowości posiada w swojej historii epizod związany z kosmosem.

Pamiętaj, że możesz odnaleźć informacje na przedstawiany wątek, więc kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu wiadomości, które będą Ci konieczne.

W przypadku Pułtuska był to tzw. “kamienny deszcz”, gdyż dnia 30 stycznia 1868 r. w okolicy Pułtuska spadł meteor, który miał postać właśnie kamiennego deszczu. Jeżeli chodzi o odmienne atrakcje, to w Pułtusku warto obejrzeć również basztę starego ratusza, zespół dawnego kolegium jezuickiego czy Kościół Najświętszej Marii Panny. W Pułtusku znajduje się pomnik A. Nosakowskiego oraz prezentuje on popiersie biskupa. Jest ono usytuowane na dużym cokole. Jest również pomnik Jana Pawła II. Przedstawia on papieża trzymającego pastorał i będącego w papieskiej sutannie.

Jeżeli zdecydujesz się na spędzenie w tamtym miejscu choćby weekendu, to w mieście tym znajdziesz dużo pensjonatów, w których spędzisz możesz spędzić swój czas. Sam Pułtusk to miejsce w województwie mazowieckim, usytuowane w północnej części Mazowsza bardzo niedaleko Puszczy Białej. Warto wspomnieć, że Pułtusk posiada ok. 1000 lat, przy czym ilość mieszkańców to niespełna 20 000. Mimo niewielkiej wielkości tego miasta, mieści się tu nawet szkoła wyższa, konkretnie Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora.

To miejsce jest na tyle ciekawe, że zaciekawiło naprawdę dużą ilość innego typu twórców, łącznie z samym Henrykiem Sienkiewiczem. Miejscem tym zaciekawiło się również wielu reżyserów oraz producentów różnych filmów czy seriali.

Related Post