Jaką działalność założyć, jeżeli uwielbiamy uczyć inne osoby?

Jeżeli masz dużą wiedzę z nauk informatycznych i potrafisz przekazać ją innym, mógłbyś stać się korepetytorem. Jeśli na Twoje korepetycje znajdą się klienci, wtedy Twoja spółka z działalności jednoosobowej niezwykle szybko przekształci się w platformę edukacyjną.

Zgodnie z naszym prawem osoba, która daje korepetycje z informatyki oraz chce działać całkowicie legalnie, to powinna założyć firmę. Można by to wykonać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy tylko wpisać działalność do CEIDG. Można by to zrobić elektronicznie lub w urzędzie. Przy rejestrowaniu firmy wybiera się kody PKD, które będą określać zakres funkcjonowania firmy. Specjalistyczna firma szkoleniowa, która udziela korepetycji z nauk informatycznych, powinna mieć firmowy rachunek bankowy. Powinna również przygotować pieczątkę. Najlepiej by było, żeby właściciel zaprojektował oraz wydrukował sobie ulotki. Kiedy spółka się rozkręci oraz będziesz dawać korepetycje w postaci kursów oraz dłuższych szkoleń, wtedy możesz starać się o akredytacje Kuratorium Oświaty. Tego typu dokument podniesie rangę i poprawi wizerunek edukacyjnej firmy, która proponuje korepetycje z informatyki.
wykład

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Korepetytor może funkcjonować głównie u klienta. Jeśli dużą część czasu spędza poza domem oraz w co poniektórych tylko przypadkach przyjmuje wychowanków w domu, to może firmę zarejestrować w swym domu. Powinniśmy jedynie mieć świadomość tego, aby przeznaczyć jeden pokój do tego celu. Korepetycje podczas obecności innych domowników i przy włączonym tv czy w kuchni nie będą zdawały egzaminu. Uczeń, który uczęszcza na korepetycje musi posiadać zapewnione właściwe warunki do nauki. Z tego powodu konieczne będzie biurko albo stolik z oświetleniem oraz niezwykle wygodne siedzenia biurowe.

Jako korepetytor można by pracować samodzielnie lub w zespole. Na samym początku można funkcjonować samodzielnie a kiedy zamówień będzie przybywać, w takiej sytuacji można by zbudować zespół specjalistycznych korepetytorów.

Related Post