Na co musi być przygotowana osoba podchodząca do matury z informatyki i z jakiego powodu taka matura może okazać się dobrym krokiem?

Informatyka jest najprędzej rozwijającą się dziedziną nauki i jest dziedziną przemysłu. W ostatnich paru latach skok w informatyzacji był ogromny.
Z takiego względu matura z informatyki może okazać się bardzo dobrym pomysłem.

Na maturze z nauk informatycznych niezwykle wielokrotnie pojawia się test jednokrotnego wyboru. Tego typu test sprawdza fundamentalną wiedzę ucznia z takich dziedzin jak sieci komputerowe, grafika, urządzenia informatyczne oraz systemy operacyjne. Typowy użytkownik komputera nie wie niezwykle wielokrotnie jak dużo bitów posiada bajt lub czym jest maska sieciowa. Dla takich ludzi, którzy przygotowali się solidnie do egzaminu, ta część jest częścią, która pozwoli uzyskać punkty “za darmo”. Jeśli ktoś jest uczniem liceum informatycznego, to jest w bardziej dogodnej sytuacji, ponieważ przedmioty szkolne przygotowały go w dużym stopniu do testu jednokrotnego wyboru. Można dodatkowo upiec 2 pieczenie na jednym ogniu, gdyż taki sam test czeka na osobę, która przystępuje do egzaminu zawodowego.
matura z informatyki

Autor: Schwarzwert Naturfotografie

ciuchy w sklepie

Autor: eyecmore
Informatyka oraz matematyka są ze sobą niezwykle ściśle powiązane.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte przeczytania materiały – na pewno także Cię zaabsorbują.

Matematyka przyda się informatykowi na egzaminie dojrzałości oraz na studiach informatycznych. Tyczy się to tak części teoretycznej oraz praktycznej. Przed podejściem do egzaminu dojrzałości z informatyki należałoby przypomnieć sobie liczby pierwsze, liczby całkowite, funkcje kwadratowe oraz funkcje wymierne. To, jaki język programowania wybrać na egzamin dojrzałości jest kwestią indywidualną. Najkorzystniej jest wybrać ten język, jakiego najdłużej się uczyliśmy. Mieć świadomość tego należy, że na egzaminie zdający jest zdany jedynie na swoją osobę oraz nic nie może sprawdzić w internecie. Zależnie od tego, który język zdający wybierze na egzaminie dojrzałości, to warto jest znać parę podstawowych kodów, które występują zawsze na egzaminie maturalnym. Należy wiedzieć w jaki sposób odczytywać pliki.

Zadania na maturze z nauk informatycznych, które są niezwykle wysoko punktowane, potrzebują użycia arkusza kalkulacyjnego oraz bazy danych. Na jakimkolwiek egzaminie maturalnym jest zadanie, które każe zapisać algorytm na kartce papieru.