Jakie podejście musi posiadać trener personalny odnośnie do swoich podopiecznych?

Trener osobisty to osoba, która powinna posiadać znaczną merytoryczną wiedzę, żeby być w stanie odpowiednio motywować swych klientów do osiągnięcia wyznaczonych efektów.

Mogłoby tu chodzić o zmianę sposobu patrzenia na ludzi, osiąganie lepszych rezultatów w sporcie lub w pracy.
reklama

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sama nazwa takiego zawodu wskazuje, jest to trener osobisty, czyli udzielane przez niego rady muszą być skierowane wyłącznie do osoby go zatrudniającej. Jeżeli chodziłoby o cenę, którą należy płacić za jego poradę, to jest ona zależna od wielu czynników. Są to m.in. jego skuteczność, miasto czy też typ zaleceń. W Warszawie godzinowa stawka waha się w skali 50-200 złotych. Ważne jest też to, czy będzie Ci się z danym trenerem prawidłowo współpracowało. Dlatego też warto umówić się na pierwsze spotkanie. Jeśli spodobają Ci się jego rady oraz będzie potrzebna Ci jego wizytówka trener personalny z pewnością Ci ją przekaże. Warto jest skorzystać z jego pomocy. Najczęściej chcą to robić osoby, które chcą odmienić swoją sytuację życiową lub chociażby sprawność fizyczną.

Jeśli potrzebne Ci dodatkowe informacje na niniejszy tu temat, to bez wątpliwości przyda Ci się to warte uwagi wiarygodne źródło (http://twojprawnik.net/).

Pomoc taka mogłaby się wyrażać przez konsultacje dietetyczne albo rozpisanie planu treningów.

Taki trener osobisty powinien mieć holistyczne nastawienie do klientów. Powinien proponować zdrowy styl życia, a to można rozumieć na parę sposobów. Przykładowo świadczenia trenera powinny brać pod uwagę wsparcie ćwiczeń również poza godzinami treningów czy świadomości fizycznej ich organizmu.

Trener mógłby też uczyć interpretowania sygnałów wysyłanych przez organizm. Chodzi tu m.in.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj odszkodowania kalisz podobne materiały – one też są warte zainteresowania.

o przyczyny występowania skurczy. Poza tym coach może także kształcić wybierania dobrych produktów czy też potraw w restauracji.

Related Post