Który produkt będzie najlepszy na złagodzenie nieprzyjemności podczas ząbkowania?

Symptomy ząbkowania u niemowląt mogłyby spędzić sen z powiek niejednemu rodzicowi. Podczas, gdy małemu potomstwu rosną ząbki, pojawia się między innymi ślinotok czy stan podgorączkowy.

Ekoj

Źródło: ekoj.pl
Sam maluch z kolei robi się dość płaczliwy i marudny. Żeby przynieść ulgę takiemu małemu bobasowi, warto będzie wykorzystać specjalnie żele na ząbkowanie, jakie są do kupienia dosłownie w każdej aptece. Najlepszy żel powinien zawierać w swoim składzie mieszanki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Tego typu produkty wielokrotnie mają znieczulające, łagodzące ból roślinne ekstrakty. Doskonale będą sprawdzać się także żele ochładzające na rozpulchnione, zaczerwienione dziąsła mniejszych dzieci. Niestety trudno precyzyjnie określić czas, kiedy powinny rozpocząć pojawiać się u niemowląt pierwsze widoczne mleczaki.
W większej części przypadków pierwsze ząbkowanie rozpoczyna się u dzieci przypuszczalnie między piątym a 8 miesiącem życia, jednak także kilkumiesięczne odchylenie od wspomnianego przedziału zdaje się naturalne. Przedwczesne lub nieco opóźnione ząbkowanie to często sprawa wrodzona. Gdy słyszy się płacz dzieciaka, duża część rodziców nie jest pewna, czy występuje akurat początek bolesnego ząbkowania. Odczuwany przez nich wtedy dyskomfort budzi w nich niepokój. Do nabycia w aptekach środki na ząbkowanie mogą być proponowane w postaci żelu, ale niektóre leki mogą być również oferowane jako maść albo balsam czy też płyn.

Dajemy Ci darmowy dostęp do następnych artykułów, jeżeli wpisy zawarte na tej stronie szalenie Cię wciągnęły. Zatem nie zwlekaj!

Zazwyczaj większość tego typu środków jest sprzedawana w postaci żelu. Ząbkowaniu mogłaby towarzyszyć wyższa temperatura ciała dziecka.

Jeśli jednak temperatura nie przekracza trzydziestu ośmiu stopni, to nie należy się martwić. Jeśli jednak jest ona wyższa oraz potomstwo np. kaszle, to trzeba porozmawiać z lekarzem.