Różnorodne metody oraz narzędzia do kierowania przedsiębiorstwem

Dawniej do sprawnego działania, przedsiębiorstwo wymagało szeregu wyspecjalizowanych pracowników – od działu księgowości, przez menadżera po szereg pracowników wytwarzaniu czy sprzedaży. Niektóre przedsiębiorstwa do poprawnego funkcjonowania wymagały dodatkowych ludzi, pracujących na przykład w dziale dystrybucji czy reklamy. Obecnie jest to luksus, na który stać tylko największe firmy. Aby zminimalizować koszty zarządzania niewielkim przedsiębiorstwem, wiele procesów zostało poddanych automatyzacji i można nimi kierować za pomocą nieskomplikowanego programu komputerowego. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie niewielkiej firmy, gdzie pracuje tylko kilka osób, bądź mikroprzedsiębiorstwa – jednoosobowej, sprawnie działającej firmy.

oprogramowanie

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalności programów

w firmie

Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy program dla przedsiębiorstw jest stworzony dla innego typu odbiorcy. Istnieją więc aplikacje pomagające prowadzić sklep, programy do prowadzenia księgowości, programy dla różnego rodzaju wypożyczalni, oraz sporo innych. Na wspomnienie zasługuje tutaj elektroniczny system obsługi klienta, zatem w skrócie esok. Aplikacje tego typu automatyzują kontakt z klientem, sprawdzając stan magazynowy produktu, rejestrując złożenie zamówienia, dokonanie płatności i pozostałe elementy (więcej: Transcom System). Do pracowników sklepu należy tylko bezpośrednie wysłanie kupionego towaru za pośrednictwem zewnętrznej firmy kurierskiej. Takie rozwiązanie powoduje, że pracownicy sklepu mogą sprzedać dużo większą ilość towaru przy zmniejszonej liczbie stanowisk, co w znaczny sposób zmniejsza koszty własne i maksymalizuje dochody przedsiębiorstwa.

Programy innego typu

Programy do kierowania przedsiębiorstwem to nie tylko automatyzacja sprzedaży, z wykorzystaniem komputerów wykonalne jest prowadzenie bardzo zróżnicowanej działalności w usługach. Przykładowo, wypożyczalnie samochodów nierzadko korzystają z zakupionego oprogramowania do obsługi użytkownika. System wypożyczalni pozwala na łatwe zarządzanie autami dostępnymi do wypożyczenia, kontrolowanie dostępnych terminów czy przyznawanie upustów stałym klientom. Oprócz tego, niektóre programy tego rodzaju oferują wzory stron internetowych, które wystarczy tylko udostępnić na odpowiednim serwerze, żeby przedsiębiorstwo zaistniało w sieci (odnośnik). Za wszelkie te programy pobierana jest stała miesięczna opłata, uzależniona od oprogramowania oraz posiadanej licencji.

Related Post