Jakie czynności musi przeprowadzić osoba otwierająca agencję pośrednictwa pracy?

Zawodowe poszukiwanie zatrudnienia wymaga niezwykle szerokiej wiedzy z zakresu lokalnego rynku oraz powiązań biznesowych, które właśnie obowiązują. Agencja pracy funkcjonuje troszkę inaczej niż osoba bezrobotna, która także poszukuje zatrudnienia nie tyle dla siebie, ale dla dużej ilości różnych ludzi o różnych umiejętnościach oraz kompetencjach.

KRS

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy działa na rynku zatrudnienia w danym rejonie, w mieście albo w skali całej Polski. Są również Agencje poszukujące zatrudnienia dla swoich odbiorców za granicą kraju.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby zdobyć podobne dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/oferta-i-cennik), one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są realizowane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja pracy może pozyskiwać oferty pracy na zamówienie klientów albo pośredniczyć w poszukiwaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji pracy są osoby poszukujące odpowiedniej pracy oraz zwierzchnicy, którzy chcą pozyskać członków personelu o określonych kwalifikacjach zawodowych. Początkowym etapem, który prowadzi do uruchomienia własnej agencji pośrednictwa zatrudnienia to wpis do CEIDG. Agencję można także prowadzić w formie spółki oraz wtedy wpis rejestracyjny jest dokonywany w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Osoba, która chce uruchomić agencję zatrudnienia powinna zadecydować czy chciałaby agencje prowadzić w postaci działalności jednoosobowej, czy chce ją prowadzić jako spółka.

Nie obawiaj się, nasze odnośniki (http://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-poznan/) są niesamowicie wciągające oraz, co najważniejsze, są zawsze aktualne i potrzebne. Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek wiadomości, to zapraszamy do nas.

Wybrać może spółkę jawną, z.o.o lub akcyjną. Jeżeli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać tylko wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W tego typu wpisie dodać trzeba kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w Polsce prowadzić dwóch działalności gospodarczych jednocześnie.

Można jedynie poszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już istnieje. Proces rejestracyjny spółki w KRS jest w bardziej znaczącym stopniu zagmatwany niż rejestracja w CEIDG.

Related Post