Jaki papier jest najczęściej stosowany do wydruku wizytówek?

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów reklamowych jest wizytówka. W wypadku tego produktu dużą wagę ma nie tyle jej cena czy też projekt graficzny, co odmiana papieru, czyli tzw.

obowiązek

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
gramatura. Aktualnie pewnym standardem jest wydruk ulotek na papierze kredowym posiadającym gramaturę 350g/m2.
Zazwyczaj wybór odpowiedniego papieru ma wpływ na sposób traktowania jej właściciela oraz jego firmy. Z tego też powodu co poniektóre osoby mogą być zainteresowane drukiem wyłącznie na papierze ozdobnym. Z innej strony właścicielom np. zakładów wulkanizacyjnych bez problemu wystarczą wizytówki klasyczne. Stosowany tam papier kredowy charakteryzuje się dobrą jakością oraz jest wersją, która jest zazwyczaj zlecana przez odbiorców. Jest to matowy papier mający gramaturę 350g/m2. Takie jego cechy jak grubość czy sztywność czynią, że doskonale może się nadawać do wydruku większości wizytówek.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem namawiamy Cię – zajrzyj na następną stronę i dokonaj oceny (https://www.certificator.eu/pl/certification/certificates/) naszych opisów. W razie jakiś niepewności – zwróć się do nas!

Te cechy czynią, że nie gniecie się za szybko. Można też go połączyć z różnymi uszlachetnieniami w postaci choćby błyszczącej folii. To niezwykle prosty sposób na nadanie takim produktom w większym stopniu estetycznego wyglądu.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Wizytówka pełni swoje kluczowe role, z których najbardziej istotną jest przekaz informacji o konkretnej osobie albo korporacji. Powinny zatem przyciągać wzrok oraz być czytelne dla klientów. Można to uzyskać nie tylko przez typ papieru, lecz także przez atrakcyjny projekt graficzny. Standardowo zawiera on logo spółki wraz z podstawowymi danymi adresowymi.

Wizytówka często zawiera wszystko to, co charakteryzuje daną osobę albo firmę. Jeżeli dla przykładu będzie ona należeć do spółki związanej z przemysłem motoryzacyjnym, można by na niej zamieścić małą ikonkę przedstawiającą auto.

Related Post