Na czym opierają się trzy fundamentalne poziomy deduplikacji plików?

Proces deduplikacji danych komputerowych, to eliminowanie powtarzających się plików i mogłaby odbywać się na trzech podstawowych poziomach: bajtów, bloków oraz plików. Każdy z tych poziomów określa inny rodzaj fragmentu danych.

Są one następnie przy pomocy systemu kontrolowane na wypadek pojawienia się duplikacji. Do tworzenia unikatowych identyfikatorów wykorzystywany jest wzorzec funkcji skrótu. Dotyczy to każdej poddanej analizie części danych. Wspomniane identyfikatory przechowywane są w indeksie, a następnie wykorzystywane są podczas procesu deduplikacji. Oczywiście zduplikowane fragmenty posiadają identyczne identyfikatory funkcji skrótu. W teorii im bardziej precyzyjna jest analiza, to tym lepszy jest współczynnik deduplikacji. W praktyce jednak wszystkie wspomniane poziomy w każdym przypadku mają swe plusy i minusy. Przykładowo deduplikacja na szczeblu plików jest w każdym przypadku najbardziej prosta do wdrożenia.
PIT
efekty
Co istotne, tego typu forma deduplikacji nie jest zbyt obciążająca dla serwera, ponieważ wygenerowanie funkcji skrótu jest relatywnie szybkie. Niestety wadą takiej formy jest to, że jeśli dany plik zostanie w dowolny sposób zmodyfikowany, to zmienia się także identyfikator funkcji skrótu.

Aby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to na początku kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej (https://rankingkont.pl/ranking-kont-firmowych/) – na pewno nie pożałujesz.

W wyniku obydwie wersje plików zostaną na serwerze zamieszczone. Deduplikacja na szczeblu bloków opiera się naturalnie na porównaniu bloków danych. Może wymagać ona większej mocy obliczeniowej. Analogicznej mocy potrzebuje deduplikacja na poziomie bajtów.

Te wpisy ze strony (https://intraworq.com/elektroniczne-akta-osobowe/), które znajdziesz po kliknięciu na ten link na pewno okażą się użyteczne – są one godne uwagi i mogą Cię mile zaskoczyć.

Jest to w pewnej mierze najbardziej podstawowy sposób porównywania danych.

Robi się to, jak sama nazwa sugeruje, bajt po bajcie. Wykonywana w ten sposób analiza jest naturalnie bardzo dokładna. Jakimś minusem mógłby okazać się czas trwania takiego typu deduplikacji.

Related Post