Co robić, gdy w laptopie zaczyna brakować slotów USB?

W czasie wybierania laptopa mamy do wyboru przeróżne modele, które charakteryzują się albo konkretnymi parametrami swoich elementów, bądź to ceną, która jest przecież od wspomnianych parametrów bardzo uwarunkowana.

Internet

Autor: EyeonEarth
Źródło: http://www.flickr.com
stare mury catering

Autor: Stare Mury
Źródło: http://www.staremury.eu/
laptopie

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jest to jedyny czynnik, który ma wpływ na koszt takiego produktu. Możemy dla przykładu nabyć laptop z zainstalowanym już systemem operacyjnym albo bez niego. A wyceniany jest on na nawet kilkaset złotych, co przy cenie zwyczajnego laptopa nie jest rzeczą błahą. Aktualnie sprzedający nie dodają już osobnej płyty z systemem, ale instalują go na przeznaczonej do tego partycji Recovery. Kolejną sprawą są obecne w laptopie porty. Są one wykorzystywane jako gniazdka na dodatkowe urządzenia USB, VGA, HDMI, gniazdo sieciowe RJ-45 czy też slot na karty SD. Różnić się może ich ilość czy też technologia wykonania.

Jeśli zainteresowały Cię materiały publikowane na tej stronie, to z pewnością ta witryna (https://raj-international.net/ekspertyza-przeciwpozarowa/) także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Przykładowo aktualnie funkcjonuje wersja USB 3.0, lecz narzędzia na USB 2.0 są nadal bardzo popularne. Zazwyczaj więc komputer posiada np. 3 sloty USB 2.0 oraz jedno gniazdo USB 3.0. Na szczęcie funkcjonuje dużo dodatkowych urządzeń na gniazdo USB, wśród jakich możemy kupić także rozgałęziacz slotów USB.

Niezwykle istotne są również różne elementy notebooka. Dysk twardy, karta graficzna czy nagrywarka DVD lub badanie marketingowe blue-ray. Najbardziej istotny jest przede wszystkim procesor oraz zainstalowana w laptopie pamięć RAM. O ile hipotetycznie niektóre podzespoły można po jakimś okresie zamienić, w rzeczywistości jednak o wiele lepiej jest kupić lepszy sprzęt na początku.

Trzeba mieć w pamięci, aby dobrać poszczególne elementy przez wzgląd na zaplanowane przez nas zastosowanie komputera. Przykładowo taki dla graczy powinien mieć dobrą kartę graficzną i stosownie duży dysk.

Related Post