Wiele przedsiębiorstw na świecie ma kłopoty z terminowym opłacaniem faktur – pojawił się więc nowy rodzaj radzenia sobie z niezapłaconymi długami

Przy nowej metodzie właściciel spółki, który czeka na kwotę z niezapłaconej Faktury, może ponownie zasnąć jak dziecko, gdyż w tym momencie odzyskał płynność finansową.
Opis dotyczy wyjątkowej idei nazywanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura bazuje na tym, że konkretna firma (zwana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane należności naszych dłużników.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/warszawa) tego tematu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje wątpliwości.

Daje nam zwykle od razu mniej więcej 90% należności i w tym momencie bierze na siebie dług. To ona już od tego momentu będzie rozmawiała z kontrahentem w celu ściągnięcia pieniędzy, ale już nie w naszym imieniu, a dla siebie. Oczywiście my nie otrzymaliśmy całej sumy, która widniała na fakturze, ale na nasze konto wpłynęła duża jej część, co da nam możliwość zachować płynność finansową. Jest to pomocne szczególnie dla niewielkich przedsiębiorstw.

Umowa faktoringu nie nie wydaje się być czymś skomplikowanym. Nie oczekuje się długo na jej potwierdzenie, gdyż faktor, to nie bank.

Nie ociągaj się – jeśli zainteresował Cię ten tekst, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do serwisu twórcy, by przeczytać następne niesamowite informacje.

Jest wiele typów umów faktoringu, ale najistotniejszym ich wynikiem jest fakt, że firma czekająca na zapłacenie należności dostaje je w bardzo krótkim czasie. Teraz to firma, która wykupiła dług dogaduje się z kontrahentem i daje mu znać o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli dłużnik ma kłopoty z oddaniem na raz sporej kwoty, to faktor może mu zaoferować rozłożenie długu na dogodne raty. Faktorzy to zazwyczaj przedsiębiorstwa z ogromnym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na spłatę faktury.

Related Post