Dlaczego rowery to tak dobra lokata dla wszystkich?

O swą dobrą formę możemy troszczyć się na wiele sposobów. Moglibyśmy uprawiać różne dyscypliny sportowe lub chociażby zrezygnować z samochodu i jakiejkolwiek komunikacji publicznej na korzyść roweru.
Znane są wypadki, kiedy burmistrz dojeżdża do pracy nie limuzyną a właśnie rowerem.

uczące się dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Korzyści płynące z wyboru tego środka lokomocji można by wymieniać bardzo długo. Przykładowo osoby, które pragną zrzucić niepotrzebnych kilogramów na pewno ucieszy to, że jedynie godzina spokojnej jazdy powoduje, że stracimy 500 kalorii. Systematyczna jazda na takim pojeździe spowoduje nie tylko poprawienie formy przez pozbycie się niepotrzebnych kilogramów, lecz także będzie działać uspokajająco. Jeżeli nie posiadasz aż tyle czasu, wiedź, że nawet półgodzinne pedałowanie zdziała, że Twój organizm będzie czerpać energię z komórek tłuszczowych i wzbudzi do działania Twoje mięśnie. Dobrze również wiedzieć, że rowery mogłyby pośrednio wpływać na znormalizowanie poziomu cukru w krwioobiegu.

Rowery nie są wcale dziełami sztuki, zatem powinny być wybierane do konkretnych wymagań. Istnieją rowery, które można kupić w celu dojazdów do pracy, do uprawiania sportów lub zwyczajnie na wycieczki. Jeżeli zamierzamy go wykorzystywać jedynie okresowo, warto przygotować ok. 1000-1200 złotych na seryjnie nowy rower albo ok. 50% takiej kwoty na ten używany.

Zainteresował Cię ten opis? Więc czytaj tu, co chcesz na kolejnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najbardziej kosztowne są rowery wykorzystywane w sporcie.

Ich ceny mogłyby się zaczynać od 3000 zł a górnego poziomu po prostu nie ma. Warto byłoby jednak potraktować taki zakup jak inwestycję. Zwróci się to w postaci lepszego samopoczucia oraz dłuższego życia. A na tym nie należy oszczędzać.

Related Post