Co zezwala uczącym się jęz. obcego podwyższyć swą konkurencyjność na rynku pracy?

Na rynku języków obcych zauważyć można obecnie dwie tendencje. Znaczną popularnością cieszą się kursy branżowe i specjalistyczne. Osoby, które uczą się języków obcych wybierają także jęz. szwedzki, rosyjski albo czeski.
Szkoły językowe do swojej oferty wprowadzają coraz więcej propozycji, które są przeznaczone dla fachowców w konkretnej dziedzinie.

Jest tak dlatego, gdyż zwierzchnicy wymagają nie tylko posługiwania się obcym jęz. w komunikatywnym stopniu, lecz także wymagają znajomości wyspecjalizowanej terminologii. Pośród specjalistycznych szkoleń szczególnym zainteresowaniem cieszy się prawniczy kurs języka angielskiego. Jeszcze więcej ludzi także korzysta z kursu biznesowego oraz medycznego. Od momentu przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, cały czas wzrasta zainteresowanie językami, które obowiązują u naszych sąsiadów. Powód to zachęcający rynek pracy w takich akurat państwach. Poza angielskim znaczną renomą cieszy się również jęz. niemiecki, włoski czy rosyjski. Jeżeli interesuje Cię kurs języka niemieckiego rzeszów to miasto, w którym znajdziesz doskonałą szkołę, która nauczy Cię takiego języka.
rysunek przedstawiający kobietę w bieliźnie

Autor: Eleazar Fuentes
Źródło: http://www.flickr.com
instruktor

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Pośród uczestników można dostrzec tendencję do podejmowania uczenia się drugiego jęz. przede wszystkim przez te osoby, które pomyślnie zdały test z jęz. angielskiego na zaawansowanym szczeblu. Te osoby wiedzą, że właśnie w taki sposób uzyskują dużą przewagę konkurencyjną na rynku zatrudnienia. Osoby, które planują podjąć posadę przykładową w Szwecji pamiętają znakomicie, że oprócz angielskiego bardzo dużym walorem będzie znajomość języka szwedzkiego. Duża ilość kursantów także wiąże swą przyszłość z pracą w przedsiębiorstwach czeskich. W obecnych czasach 40% osób deklaruje znajomość dwóch zagranicznych języków.

Jednak liczba osób, które nie znają żadnego obcego jęz. jest wciąż bardzo duża. Tyczy się to w szczególności ludzi starszych. Z obserwacji wynika, że 55% Polaków nie zna żadnego obcego języka.

Related Post