Jakie pomyłki związane z zarządzaniem ludźmi robią kierownicy?

W każdej spółce, która zatrudnia dużą liczbę członków personelu, znajduje się dział pod nazwą HR, w którym są zatrudnieni fachowcy zajmujący się m.in. koordynacją zatrudnienia poszczególnych członków personelu.

zarządzanie ludźmi

Autor: SOZIALHELDEN
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie pracownikami ma ogromne znaczenie dla sprawnego działania firmy, gdyż zarządzanie ludźmi znaczy kierowanie nie tylko ich obowiązkami, ale także ich motywacją, emocjami, odwagą czy też nawet poczuciem własnej wartości. Naturalnym jest fakt, że jeżeli zatrudnieni będą się czuli uhonorowani, a oni sami będą odczuwali uznanie do wykonywanej przez nich pracy, to jej jakość okaże się wyższa. Niestety szefowie często popełniają pewne błędy, które ostatecznie mają niekorzystny wpływ na całą firmę.

Naprawdę pasjonuje Cię opisywana problematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść na stronie, którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

A czasami wystarczy zrobić mały gest poważania. To nie musi być finansowa nagroda, czasami wystarczyłoby pewien wyjazd konsolidacyjny lub chociażby ponadplanowe wakacje. Ponadto motywowanie nie powinno polegać jedynie na poklepywaniu po plecach.

Następnym błędem jest przeświadczenie, że pojedynczy pracownik nie posiada najmniejszego wpływu na samą korporację. Być może jest jedynie trybem w wielkiej maszynie, ale należy mu się właściwe poważanie. Profesjonalny szef nie może jednocześnie wymagać tak pomysłowości, jak i posłuszeństwa. To 2 wykluczające się kwestie. Ponadto psychoanaliza behawioralna przekonuje, że standardowa technika wyróżnień za osiągnięcia i kar za złe wyniki, nie w każdym przypadku jest dobra.

Wszystko zależy od danej okoliczności i konkretnego pracownika. Zazwyczaj jedna nagrodą zaprasza członków personelu do żądania jeszcze większej ilości wyróżnień.

Related Post