Z jakimi wydatkami powinniśmy się liczyć zakupując własny samolot?

Kupno nowego samolotu to koszt nowego samochodu klasy wyższej. Należy uważać, gdyż koszty nie kończą się przelaniem pieniędzy na konto twórcy urządzenia lub poprzedniego właściciela.

firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Latanie jest atrakcją obarczoną sporymi nakładami utrzymania samolotu.

Kucharze

Autor: DC Central Kitchen
Źródło: http://www.flickr.com
samolot

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Hitem na rynku samolotów nowych ogólnego lotnictwa jest samolot z niezwykle nowoczesnym ekwipunkiem oraz wysokim komfortem i spadochronem ratunkowym. W wypadku, gdy wydarzy się awaria powyżej stu m, spadochron ratunkowy bezpiecznie sprowadzi na ziemię nasz statek powietrzny oraz kadrę, która liczy 4 osoby. Za wersję podstawową trzeba zapłacić razem z podatkami ok. 2.3 mln zł.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To wyrywamy się z informacją, że mamy dla Ciebie dostęp za darmo (http://ukraina-pracownicy.pl/pl/blog/76-agencje-zatrudniajace-ukraincow) do nowych notek pod tym linkiem.

Interesanci częściej nabywają jednak wersję mocniejszą za około trzy mln. Jest to wersja z mocniejszym silnikiem i lepszym wyposażeniem. Innym samolotem jest samolot za około półtora miliona zł. Jest to rozwinięcie ponad 60 letniej konstrukcji, która była kilkukrotnie modernizowana.

O wiele prościej i mniej kosztownie nabyć statek powietrzny kilkuletni. Na tym na rynku w odróżnieniu od rynku motoryzacyjnego ceny samolotów spadają o wiele wolniej.

Masz ochotę przeglądnąć kilka kolejnych naszych wpisów? Świetnie! Pragniemy zatem poinstruować Cię, że jesteśmy w witrynie (https://poradnikpracownika.pl/-profesjonalne-cv-jakie-elementy-musi-posiadac) – wyszukasz nas w tym linku.

Ceny tanich jednostek latających zaczynają się od 50 000 złotych. Za takie pieniądze można otrzymać bardzo stare statki powietrzne albo kilkunastoletnie samoloty, które są ultralekkie. Lokata w starsze mechanizmy, które są tanie, zazwyczaj powoduje konieczność bardzo dużych początkowych wydatków. Rzadko kiedy zdarza się tak, że samolot jest sprzedawany zaraz po kosztownym remoncie jednostki napędowej albo śmigła. W wypadku samolotu kilkuletniego na początku należy się liczyć z mniejszymi lub większymi wydatkami.

Wśród ludzi panuje taki stereotyp, że samolot pali ogromne ilości paliwa, z tego też powodu eksploatacja ich jest tak droga. Tak naprawdę paliwo jest to tylko nieduża część całego kosztu, który jest związany z utrzymaniem niewielkiego samolotu.

Related Post