Technik farmacji – kilka ogólnikowych słów na temat samego zawodu

Zawód technika farmacji od wielu lat cieszy się niewiarygodnie szerokim zainteresowaniem, albowiem by otrzymać kwalifikacje do wykonywania tego konkretnego zawodu, starczy jedynie skończyć dwuletnią szkołę typu policealnego, co siłą rzeczy mówi nam, iż by móc stać się takiego typu technikiem nie musimy mieć matury.

szkolenia

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com
strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/
szefowa agencji PR

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Taki system prosperował na terenie naszego państwa dość długi czas, lecz jak się okazuje dosłownie wszystko ma możliwość się zmienić.
Jak można zauważyć po naszym wstępie, aby móc wykonywać zawód: technik farmacji, wcale nie trzeba było niewiarygodnie sporo, by móc się w dokładnie tym konkretnym kierunku dokształcać. Jednakże jak się okazuje nie do ominięcia zmiany, które “nękają” nasze państwo od pewnego okresy czasu, tym razem uderzyły także w ów zawód, który według wszelkich doniesień od roku 2018/19 ma zostać “wygaszony”, a więc mówiąc w skrócie usunięty z listy możliwych do wykonywania zawodów po skończeniu liceum (dodajmy, że tylko na terenie naszego własnego kraju).

Koniecznie poznaj artykuł na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na ten temat.

Bywa to spowodowane podobno liczebnością wszystkich osób, którzy kształcą się policealnie, a tymi, którzy podejmują się szansy zdobycia wyższego wykształcenia. Jak się jednak okazuje od przyszłego roku ma zostać po wprowadzane konkretne wymaganie, by na stanowiskach farmaceutów “siadali” tylko magistrzy oraz osoby wyżej wykształcone.

Według wszelakich doniesień osoby mające obecnie zawód technika farmaceuty nie zostaną bez pracy, a nawet i się tego nie obawiają – bardzo wiele aptek zatrudnia zarówno techników, jak również magistrów, podkreślając nawet to, iż bardzo często uzupełniają się oni pod względem posiadanej wiedzy.

Taki artykuł opisuje bardzo ciekawe sprawy, więc jeśli masz chęć poznać prezentowany temat dokładniej, przeczytaj także to oficjalne źródło.

Wiadomo również, że sam zakres obowiązków tak samo magistrów, jak również techników, ma zostać rozszerzony do tak nazywanej “opieki farmaceutycznej”.

Related Post