Ja założyć spółkę w Niemczech oraz czy to się opłaca?

Jeśli wiesz, że w Niemczech Twa firma miałaby nowych interesantów, możesz spróbować uruchomić tego typu spółkę akurat tam. Naturalnie zanim otworzysz w tamtym miejscu swą spółkę, należy przejść przez dużo formalności.
Żeby firma w Niemczech mogła zostać zarejestrowana, należy wypełnić właściwy Druk i dołączyć do niego załączniki.

czasu

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com
dom wielorodzinny

Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.
Takimi załącznikami są kserokopie takiego dokumentu jak paszport oraz dowodu zameldowania. W zależności od gałęzi w jakiej będzie działać Twoja firma, może okaże się konieczne także dołączenie dowodu o dopuszczeniu do działalności rzemieślniczej. Założenie spółki w Niemczech dużo kosztuje, więc biznesmeni często wybierają założenie jednoosobowej firmy. Jest to idealne rozwiązanie aby zacząć, gdyż nie jest potrzebny żaden kapitał. Gdy firma będzie się rozwijała, wymagane będzie przekształcenie jej w spółkę dlatego, że jednoosobowa działalność nie mogłaby zatrudniać pracowników. Biznesmen, który prowadzi jednoosobową firmę jest zobowiązany do płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Mógłby zostać jednak zwolniony od odprowadzania opodatkowania VAT, ponieważ kwota wolna od tego podatku równa się 8800 euro.
selfie - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Spółkę w Niemczech może założyć wyłącznie 1 osoba i konieczne jest potwierdzenie przez notariusza. Kapitał zakładowy, który powinna mieć spółka to 25 tys. euro. Spółkę można założyć w tak zwanym trybie uproszczonym. Wtedy kapitał założycielski nie musi wynieść 25 tys. euro. Wtedy jednak ilość partnerów nie mogłaby być większa niż 3 osoby, zaś w zarządzie mogłaby zasiadać zaledwie 1 osoba.

Polacy chętnie otwierają firmy w Niemczech, gdyż opłaty na ubezpieczenie zdrowotne i socjalne są niższe.

Zaabsorbował Cię rozważany tu wątek i poszukujesz poza tym dodatkowych danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://www.ukraina-pracownicy.pl/pl/ogloszenia).

Jako biznesmen masz prawo wyboru ubezpieczenia w firmie prywatnej albo w sektorze publicznym.

Related Post