Jak znaleźć zatrudnienie, nie posiadając żadnych kontaktów

Pewnie nie raz słyszałeś, że bez znajomości ciężko jest otrzymać dobrą pracę. Chlebodawcy zwykle wolą przyjąć do pracy osobę z doświadczeniem a także poleceniem z poprzedniej firmy.
Chociaż takowym aspirantom na pewno łatwiej dostać pracę swoich marzeń, wcale nie jest napisane, iż drudzy nie mają takich możliwości.

przedsiębiorcy

Autor: Chris & Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu osobom udaje się odnaleźć pracę, nie posiadając komityw. Wystarczy mieć świetny plan.
propozycje

Autor: Ahmed Rabea
Źródło: http://www.flickr.com/
Wielu ludzi nie lubi idei tworzenia sieci kontaktów, jednak zupełnie nie musi się ona wiązać z niezgrabnym gestykulowaniem do nieznajomych w trakcie koktajlowego przyjęcia jak też nagromadzania biletów wizytowych od osób, których się właściwie nie zna. Kreowanie sieci może oznaczać równie dobrze odnowę kontaktów ze starymi znajomymi, którzy dopiero co rozpoczęli pracę dla atrakcyjnej firmy.

Sprawdź ten odnośnik – to naprawdę świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz.

Opłaca się użyć także kontaktów z profili społecznościowych. Jeżeli szukasz pracy, powiadom o tym najbliższe środowisko – być może znajomy znajomego jest brygadzistą firmy, w której chcesz pracować. Pamiętaj jednakże, ażeby podziękować za kontakty a także zaoferować pomoc, kiedy ktoś będzie tego potrzebował. Jeżeli nie uda Ci się odnaleźć osoby, z jaką chcesz się skontaktować, miej na względzie, by na bieżąco monitorować informacje z branży a także organizacji, które cię ciekawią. Odczytuj prasowe komunikaty. Miej na uwadze, że nawet, jeżeli znasz kogoś w danej organizacji, nie masz gwarancji, że zostaniesz poproszony na rozmowę. Znajomości to nie całokształt. Korzystaj z pomocy biur oferujących pośrednictwo pracy.

O ile istotnie jesteś najlepszym pretendentem na to stanowisko, uwierz, iż dostaniesz pracę. Posiadanie doskonałego CV, praktyki a także pozytywnej postawy może starczyć.

Related Post