W jaki sposób dobierać salę konferencyjną, ażeby zapewnić sobie branżowy sukces?

Jest od groma sal konferencyjnych do podnajęcia. Realizatorzy nie powinni skupiać się wyłącznie na umiejscowieniu. Równie ważne są elementy dodatkowe powiązane z formą zebrania szkoleniowego, edukacyjnego jak również biznesowego. Przeglądając sale konferencyjne w początkowej fazie patrzy się na jej ulokowanie. To główny detal logistyczny.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Należy szukać powierzchni, które ułatwią dotarcie do niego każdemu uczestnikowi oraz podniosą renomę oraz komfort zgromadzenia. Należy sprawdzić jakimi środkami transportu będą przybywać goście i właśnie pod tym kierunkiem wynajmować sale konferencyjne. Sala w mieście o bogatej sieci komunikacji, z portem lotniczym, stacją kolejową oraz PKS-em w niedalekiej odległości stanie się bardzo wszechstronnym rozwiązaniem. Ogólnopolska, czy nawet międzynarodowa narada idealnie sprawdzi się w miastach centralnie zlokalizowanych w Polsce. Stolica Warszawa czy Łódź są odpowiednimi lokalizacjami.

konferencja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto podniosą prestiż zgromadzenia samym otoczeniem. Planując wyjazdy integracyjne, kilkudniowe warto zwracać uwagę także na hotel. Winien być umiejscowiony w pobliżu dworców PKS i PKP a także posiadać duży parking dla zaproszonych gości. Hotel własnym wystrojem musi oddawać charakter wizyty. Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy dobieraniu sali konferencyjnej jest miejsce jak też układ. Bez wątpienia wszystko to zależy od ilości zaproszonych gości. Planując zgromadzenia dla 20-60 uczestników wygodne warunki zapewnia sala o powierzchni 60-70 m2. Zebrania dla 200 uczestników należy przygotowywać w pomieszczeniach mających 150-200 m2. W tym miejscu ciekawe dane: .

Rozkład krzeseł i stołów ma wielkie znaczenia dla toku spotkania i nie warto uzależniać rozkładu planu sali od maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Ważnym elementem wartym uwagi jest zaplecze techniczne. Sala konferencyjna musi zapewniać dobry dostęp do różnych multimediów. Spotkania firmowe nie winny być organizowane bez dostępu do internetu, projektora multimedialnego jak również nagłośnienia. Ponadto sala winna być zaopatrzona w klimatyzację jak również idealną akustykę. Każdy najwyższej klasy hotel prócz tych elementarnych elementów gwarantuje dostęp do TV plazmowych, wskaźników z laserem i różnych przydatnych urządzeń.

Related Post