Jakimi sposobami odbywa się rekrutacja managerów, zalety i wady pracy na kontraktach.

Rynek zatrudnienia dla najwyższej klasy specjalistów wygląda zupełnie inaczej niż przy pracownikach szeregowych, zupełnie inne będą również techniki rekrutowania. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z najróżniejszych poradników, to znaczy wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeżeli wszystko się uda podpisanie umowy już przy zatrudnianiu managerów nie będzie się sprawdzać.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już sama forma kontaktów pomiędzy kandydatami a pracodawcami jest zupełnie inna, z rzadka ogłoszenia z tego typu ofertami pojawiają się w prasie i internecie. Przeważnie rekrutację będą prowadzili doświadczeni doradcy, którzy sami dowiadują się o osobach które mogą spełniać wymagane warunki i kontaktują się bezpośrednio z nimi. Rekrutacja managerów przeważnie przebiega w kilku etapach i na kilku szczeblach. Na każdym spotkaniu należy być perfekcyjnie przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na wyższe stanowiska nawet małe zaniedbania mogą mieć duże znaczenie, a wszystkie potknięcia i niedociągnięcia z pewnością zostaną zauważone (sprawdź: rekrutacja managerów).

Jeśli osoba która kandyduje na stanowisko w danej firmie dostanie tę posadę, to jedną z istotniejszych decyzji jaką musi podjąć jest sposób zatrudnienia. Dzisiaj w naszym kraju najpopularniejsze jest oferowanie etatów, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się także praca kontraktowa. Jest ona zwłaszcza popularna wśród managerów wyższego szczebla, którzy wynajmowani są na realizację konkretnych, długoterminowych zadań. Taka forma zatrudnienia posiada sporo plusów w porównaniu z pracą na etacie, choć oczywiście zapomnieć także nie można o jego wadach.

praca na kontrakcie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością na kontrakcie można liczyć na wyższą pensję, bo zupełnie inaczej wyglądają składki na zus, jakie niestety generują ogromne koszty w przypadku innych umów.unikalne źródło eena.plMożna również liczyć na więcej niezależności i nienormowany czas pracy, chociaż te kwestie za każdym razem są ustalane oddzielnie. Minusem takiego rodzaju zatrudnienia jest mniejsze poczucie stabilności, kontrakt jest zawierany na określony czas i po tym należy znaleźć inną pracę.