Znaczące metody dla firm , które rozpoczynają działalność

Gdy zaczynam rozkręcać swój biznes nie mamy pojęcia o wielu sprawach. Niemalże wszystko wydaje nam się trudne. Jednak prawda jest taka, że nie porywamy się na coś niemożliwego. Każdy we własny zakresie i przy wsparciu osób znających się na rzeczy próbował się dowiedzieć ile tylko się dało przynajmniej teoretycznie, żeby na przykład nie było wielkiego zdziwienia, kiedy usłyszymy, że towary są objęte rękojmia i nie można się z tego wykpić.

dokumenty podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś przyjdzie i powoła się względem naszego towaru na prawo rękojmi, to należy to wziąć pod rozwagę. Ale wiele sklepów uważa, że to prawo nie obowiązuje.A rzeczywistość jest taka, że jeśli odmówimy klientowi opcji dotyczących prawa rękojmi, to możemy zostać podani do organizacji praw i obsługi konsumenta, a to nie będzie przyjemna sprawa (wFrima). Ale to nie jest najistotniejszy problem zaczynających działalności gospodarczych. Otóż przerażają nas składki zus dla rozpoczynających działalność. Ważne jest w tym to, że możemy płacić najniższe składki, przez dwa lata od założenia działalności. Kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć, to powinniśmy porozmawiać z księgowym. Nie ma sensu robić sobie bałaganu w papierach od początku. Bo właśnie na początku musimy brać pod uwagę wydatki na fachowców, żeby wszystko się zgadzało. Poza tym księgowy obliczy nam jak wszystko będzie wyglądać przy różnych kwotach składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego to istotne żeby przedyskutować tą kwestię z ludźmi znającymi się na rzeczy. Bo na składki ZUS składają się różnego typu świadczenia, które będziemy mieli zapewnione przez opłacanie wspomnianego ZUS-u, im mniejsze składki tym mniejsze świadczenia dla nas-


Koszty amortyzacyjne

przedsiębiorca, biznesman

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Stopniowe zużycie się różnego rodzaju środków trwałych określa się mianem amortyzacji. Ogółem rzecz biorac amortyzacja (zobacz kalkulator amortyzacji) to koszty. Musimy o nich pamiętać, gdy ustalamy budżet. Musimy też pamiętać, że amortyzację możemy rozpatrywać w kwestii prawa bilansowego i prawa podatkowego Jak wiadomo kwestią amortyzacji też będzie zajmował się księgowy. Z tego powodu tak istotne jest, żeby mieć w swojej firmie naprawdę bardzo dobrych ludzi w dziale księgowym lub współpracować ze świetnym biurem rachunkowym. To sprawi, że żadne kwestie prawne dotyczące strefy finansowej naszej firmy nie okażą się problemem.