Jakiego typu formalności wiążą się z zakładaniem własnej firmy?

W czasach, kiedy coraz trudniej jest znaleźć pracę szansą na wyjście z bezrobocia może być założenie własnej firmy. Zakładanie firmy wiąże się rzecz jasna z przeróżnymi formalnościami. Na szczęście nie są one zbyt skomplikowane.

człowiek biznesu

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Jak założyć firmę jednoosobową? Tego rodzaju pytanie bardzo często zadają sobie osoby, które planują założyć własną działalność gospodarczą. Postaramy się w miarę możliwości odpowiedzieć na pytanie jak założyć firmę jednoosobową. Aby móc otworzyć własną firmę, należy w pierwszej kolejności zakładaną działalność zarejestrować. (Dokładne informacje: Prowadzenie działalności rejestruje się w urzędzie miasta bądź gminy, dostarczając w tym celu prawidłowo wypełniony wniosek. Po zarejestrowaniu działalności każdy przedsiębiorca musi wystąpić o przyznanie mu numeru REGON , a także numeru identyfikacji podatkowej określanego jako NIP. Numer REGON wymagany jest między innymi do opłacania składek do ZUS. Jednym z druków , które wydawane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest druk ZUS Z-3. Wspomniany ZUS Z-3 jest drukiem potrzebnym do ustalenia wysokości zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-korygujaca-w-2016-roku-nowe-zasady-ksiegowania) chorobowego. Więcej informacji o wcześniej wspomnianym druku znajdziecie tutaj: ZUS z-3.Osoby, które zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie bez wątpienia pragną poznać wysokość swojego wynagrodzenia netto. Tymczasem zdecydowana część pracodawców podaje wynagrodzenie brutto. Kwota brutto przewyższa wynagrodzenie netto, jeżeli nie wiemy jak obliczyć wynagrodzenie netto w momencie otrzymania pensji od pracodawcy możemy poczuć się rozczarowani. Na nasze konto wpłynie mniej pieniędzy niż podano w umowie. Jak obliczyć wynagrodzenie netto – takie pytanie zadaje sobie bardzo wielu pracowników. Z pomocą może nam przyjść globalna sieć komputerowa. W tym przypadku warto zajrzeć tutaj: Web INnovative Software.

Czy wiesz, że następne bardzo ekscytujące teksty są tuż obok? Kliknij i zerknij na źródło info (https://szukasz-pracy.pl/), a na pewno poczujesz satysfakcję.

IMG=1409/5416b77949237___flickr_8036267996.jpg|R|W=200|ALT=ludzie w pracy]

Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wprowadzić nasze pytanie, aby po kilku minutach otrzymać adresy kilku czy nawet kilkunastu stron, które pozwalają błyskawicznie przeprowadzić przeliczenie wynagrodzenia brutto na netto. Powinno się oczywiście wiedzieć, jak wysokie składki osoba, u której jesteśmy zatrudnieni opłaca za nas na ubezpieczenie zdrowotne, jak wysokie na naszą przyszłą emeryturę, ale także jaką potrąca nam zaliczkę na wynikający z przepisów prawa podatek dochodowy. Od kwoty brutto otrzymywanego wynagrodzenia musimy bowiem odliczyć wszystkie składki oraz zaliczkę na podatek. Z pomocą programu obliczenie wysokości wynagrodzenia netto nie nastręcza żadnych trudności.