Jak się najkorzystniej przygotować, by znaleźć zatrudnienie? Jak najkorzystniej się w niej poczuć?

Bez właściwie przygotowanego cv trudno oczekiwać sukcesu w okresie szukania pracy. Na szczęście przygotowanie takiego cv, które zainteresuje przyszłego pracodawcę nie jest takie trudne.

CV

Autor: Conor Luddy
Źródło: http://www.flickr.com

Życiorys jest wizytówką kandydata na określone stanowisko, to również pierwszy test, czy jest odpowiedni, więcej informacji Z pewnością więc warto poświęcić czas na przygotowanie tego rodzaju dokumentu. Koniecznie miejmy na uwadze, ażeby identycznego dokumentu nie wysyłać do kilku pracodawców. A to dlatego, że może nas zdradzić najbardziej prosty błąd, na przykład zły numer referencyjny czy nazwa innego przedsiębiorstwa powodują, że nasze podanie z pewnością trafi do kosza. Tak więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, jaka stara się o zatrudnienie, powinien pomieścić się na jednej stronie A4. Jeśli mamy za sobą kilkuletni staż pracy, to jesteśmy w stanie dołączyć jeszcze jedną stronę.

Najlepiej jednakowoż mieć na uwadze, żeby kolejne strony drukować zawsze na osobnych kartkach. Informacje w curriculum vitae powinny być podawane normalną, czarną czcionką na białym tle. Jeśli chodzi o ustawienia strony, to też powinny być one standardowe. Oczywiście jesteśmy w stanie dodać kolorowe elementy graficzne, aby wyróżnić się z tłumu, lecz powinniśmy zachować umiar.

Chcesz chłonąć dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj czytanie (https://platek-wspolnicy.pl/kontakt/) na kolejnej podstronie.

Z pewnością efektowna grafika nie może odwracać uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od treści. Najbardziej istotne informacje w cv dobrze pogrubić. Korzystnie również zapisać plik w formacie pdf, zwłaszcza jak dodaliśmy elementy graficzne. Wtedy będzie zapewnienie, że nasz życiorys będzie wyglądał identycznie na wszystkich komputerach. Ale oczywiście cv to nie wszystko, musimy bowiem pamiętać o różnorodnych pojęciach, jakie przydają się podczas pracy. Ich znajomość jest czasami konieczna, tak z pewnością jesteśmy w stanie powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja sprawia, że realna jest do uzyskania równowaga między życiem prywatnym oraz zawodowym.

Może Cię zainteresować –

Mężczyzna pracujący na laptopie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Taka równowaga pomiędzy wszystkimi sferami funkcjonowania może sprawić, że pracownik będzie się samorealizował, dzięki temu będzie bardziej zadowolony z życia. Nie chodzi tylko o ścisłe rozdzielanie sfery prywatnej i zawodowej, raczej powinniśmy powiedzieć o harmonijnym połączeniu i przenikaniu, tak ażeby praca, rodzina i pasje tworzyły spójną całość.