Istotne informacje dotyczące spraw podatkowych!

Koszty, które pozostają poniesione na ulepszanie środka trwałego nie są zaliczane do kosztów osiągnięcia przychodu, gdyż zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Nakazy zawarte w rozmaitych artykułach przyznają, że środki trwałe są uważane za ulepszone wtenczas gdy nie przekraczają na rok 3500 złotych. Dzisiaj ulepszenie środka trwałego to stabilne unowocześnienie środków trwałych, jakie mają oddziaływanie na powiększenie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego wolno zaliczyć przykładowo kupowanie części składowej, która jest cząstką doposażenia środka trwałego.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup artykułów budowlanych najczęściej jest dosyć drogi, niemniej jednak wskazane jest pomnieć, że wybierając artykuły budowlane, możemy korzystać ze zwrotu VAT – na czym polega ulepszenie środka trwałego. Jeśli mamy fakturę, na jakiej widnieje nasze nazwisko, wówczas możemy bez problemu korzystać ze zwrotu podatku za większość towarów budowlanych. Jeśli towary nabywa wykonawca i to on robi usługi budowlane vat może bez kłopotu odliczyć od swojego podatku. Dzięki temu w jednoletnim rozliczeniu podatkowym możemy wyjść na zero, a nawet zdołamy zdobyć zwrot podatku. Tak więc odliczenie podatku VAT za rozliczne artykuły budowlane na pewno okaże się dla nas nadzwyczaj dochodowe oraz zyskowne – . W związku z tym jeżeli zdobywamy materiały budowlane, pomnijmy o tej sposobności, tym bardziej, że stawki VAT za materbudowlane Balduin & Pfnür PartGmbBowlane są aktualnie najwyższe i sięgają 23 procent.

dokumenty

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Stawki zus od 2016 roku znowu mają pozostać podwyższone, dotyczy to między innymi składek rentowych, emerytalnych, i także chorobowych oraz wypadkowych. Mało tego zwiększą się również stawki na Fundusz Pracy. Wskazane jest zorientować się, jaka konkretnie ma być stawka za poszczególne składki, przyjmuje się, że całościowo wszelkie składki ZUS zostaną zwiększone o blisko 20 złotych. Jeżeli chodzi o poszczególne składki, to przykładowo składka emerytalna w roku 2016 będzie wynosić 474,92 złote, zaś stawka chorobowa 59,61 złotych – usługi budowlane vat – jaka wysokość.