Rejestrowanie znaków towarowych to poważna

W dzisiejszych czasach każdego dnia powstaje na świecie bardzo dużo znaków towarowych. Część z nich przepada przy rejestracji, bo okazuje się, że ktoś już z nich korzysta, a część wcale nie zostanie zgłoszona. Jednak jest też grupa znaków, które będą zarejestrowane.

Jeżeli zależy nam by nasz znak towarowy był wykorzystywany tylko przez naszą firmę i z naszą firmą był kojarzony, to na 100% powinniśmy pomyśleć o zarejestrowaniu go. Istnieje w naszym kraju coś takiego jak rejestr znaków towarowych i należy zgłosić się tam i zarejestrować nasz kancelarii (polecamy patrz szczegóły). Więcej dowiesz się pod adresem Oczywiście trzeba wypełnić konieczne formularze i uiścić opłatę, ale to jedna z lepszych inwestycji, jakie można zrobić myśląc o naszej firmie.

Opatentuj swoje pomysły

Gdy wpadliśmy na genialny pomysł i mamy świadomość, że nikt jeszcze na niego nie wpadł najlepiej znaleźć biuro patentowe Kraków jest miastem, w którym nie okaże się to problemem. Warto zajrzeć na stronę . Biura patentowe mają za zadanie m.in. pomóc w sprawdzeniu wszystkiego, tzn. upewnieniu się, czy konkretny pomysł nie był już opatentowany, w dodatku pomogą pouzupełniać wszelkiego typu formalności dotyczące zgłoszenia naszego pomysłu w Urzędzie Patentowym. Ogółem nieistotne, czy przyjdzie nam pomysł do głowy w stolicy Małopolski, czy zaczniemy tworzyć świetny pomysł w województwie pomorskim, bo tam również z pomocą przyjdzie nam kancelaria patentowa Gdańsk jak i inne większe miasta w całym kraju mają kancelarie, które zajmują się właśnie pomocą w sprawach patentowych. Kliknij tutaj.

Sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko, co wiąże się z opatentowaniem czegokolwiek jest określone w polskim prawie, więc należy się owych norm trzymać. Musimy pamiętać, że nie tylko pomysł da się opatentować. Opatentować możemy receptury oraz produkty. Oczywiście z myślą jest najtrudniej, ale jeśli uda nam się opatentować pomysł, to nie będzie mógł go wykorzystywać nikt bez uprzedniego uzgodnienia tej sprawy z nami. Dobrze mieć na uwadze, to, że patenty obowiązują w każdym cywilizowanym kraju. Nie trzeba się, więc martwić, że ogarnęliśmy to, że jakiś wzór przemysłowy jest chroniony w Polsce, a w innym kraju już mogą z nim robić, co chcą. Na szczęście wszystko działa w taki sposób, że patenty są wiążące wszędzie.
Kategoria: szkolnictwo
Tagi: , ,