Posiadasz firmę, wielu zatrudnionych osób i gigantyczny stos dokumentów – zobacz, co możesz zrobić, by uprościć pracę

W Rzeczypospolitej posiadamy sporą liczbę średnich i dużych przedsiębiorstw, które nieprzerwanie się rozwijają, biorą nowych pracowników. W tego typu firmach każdy dzień to praca ogromnej liczby osób, muszących między sobą komunikować się, by praca przebiegała sprawnie i bez problemów.

telefon w biznesie
Ogromnym ułatwieniem w pracy stały się komórki, poprzez które można złapać nie tylko podróżujących szefów, ale i sporo zatrudnionego personelu w terenie. Kolejnym przełomem był rzecz oczywista Internet, który stał się w dzisiejszych czasach podstawą porozumiewania się. Średnie i duże zakłady posiadają bardzo rozbudowaną strukturę, czasami kilka decydujących ludzi i stos dokumentacji do podpisu czy akceptacji. W powyższym temacie też należało znaleźć rozwiązanie. Nareszcie opracowano elektroniczny obieg dokumentów, który stał się doskonałym wyjściem dla dużej liczby – kliknij tutaj http://scenariuszzycia.pl/ – zakładów. Chyba nikt nie przewidział, iż tak prosty w obsłudze program, może zaoszczędzić tak wiele czasu.

Na czym polega i w czym może być pomocny elektroniczny obieg dokumentów? Np. – na ogół sprawa ma się tak, iż do siedziby określonej firmy przychodzą dokumenty różnorakiej maści (umowy, FV, oferty, rachunki, zwykła korespondencja). Przy średnich zakładach do zgromadzenia tych dokumentów i ich rozdzielenia starczy jedna osoba, przy większych zakładach staje się do dla niej niemożliwe.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj regeneracja zacisków hamulcowych inne tego typu materiały – one także są warte zainteresowania.

Taki pracownik musi udać się z danym dokumentem do konkretnej osoby, zdobyć jej akceptację, później pójść do księgowej (dla przykładu – tym dokumentem jest faktura), oddać do opłaty. Z kolei następnie taka FV z działu księgowego wędruje do archiwum.

praca przy komputerze

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko pochłania mnóstwo czasu. Elektroniczny obieg dokumentów bardzo to ułatwia i zmniejsza czas do minimum. Dokument jest skanowany, trafia do programu i… od razu na laptopa osoby decyzyjnej. Ta akceptuje i druk wędruje dalej. Rzecz oczywista to tylko jedna z funkcji (warto wspomnieć o rejestrowaniu i archiwizacji pism, rozliczania prowizji, obiegu informacji powiadamiających, obsługi ofert itd.), lecz dzisiaj niezwykle ważna.