Bez firmowego samochodu niełatwo byłoby współcześnie prowadzić własną firmę

Niespłacona rata kredytu, widmo upadłości, cesja wierzytelności lub brak klientów – takie problemy mogą przydarzyć się każdemu i to nie tylko początkującemu właścicielowi firmy. Jednak póki co ewentualne porażki wcale nie odstraszają ludzi interesu. Żeby wspomniane interesy miały się jak najlepiej, to zasadniczo każdy menedżer potrzebuje auta, niekoniecznie nowego, ale zupełnie sprawnego. A z czasem taki wóz w niektórych przypadkach dosyć szybko staje się podstawowym narzędziem pracy.

plik dokumentów

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Posiadając firmowy samochód można bez obaw poszerzać istniejącą ofertę i w ten prosty sposób zdobywać kolejne zlecenia. Dla przykładu, jeżeli właścicielka gabinetu kosmetycznego bądź fryzjerskiego zaproponuje darmowy dojazd do klientki, to z jej usług skorzystają również panie po siedemdziesiątce, które nierzadko mają spore kłopoty z poruszaniem się i np. jedynie raz w tygodniu wychodzą na miasto. Przy tym w niektórych profesjach wspomniany dojazd do usługobiorcy jest obowiązkiem i wręcz staje się częścią określonej usługi. Hydraulicy lub kancelaria prawna kraków doświadczeni elektrycy bez samochodu po prostu byliby skazani na bezrobocie .

Drążąc dalej ten temat jesteśmy zobligowani wspomnieć o firmach, które trudnią się przewozem osób i rzeczy. Firma transportowa, tak ta mała, jak i ta zatrudniająca wielu kierowców, powinna spełniać wszelkie wymagania określone w określonych rozporządzeniach (więcej na Cenie Biznesu). Szef może podpisać umowę jedynie z tymi dwudziestolatkami, którzy zaliczyli wymagane egzaminy i w ten sposób zdobyli potrzebne uprawnienia. O ile rynek usług transportowych w naszym kraju ma się zupełnie dobrze, o tyle można mieć duże zastrzeżenia do stanu niektórych samochodów ciężarowych, które pomimo tego że mają aktualny przegląd, to w zasadzie nie powinny już poruszać się po autostradach.

dokumenty

Źródło: pixabay.com
Prowadzenie firmy transportowej, podobnie zresztą jak i zarządzanie średnim sklepem, jest ściśle związane z koniecznością respektowania prawa. Każdy przewoźnik musi znać dosyć dokładnie przepisy prawa drogowego, a prócz tego należy także mieć choćby ogólną orientację w kwestiach dotyczących księgowości. Jeśli dyrektor firmy umie bezbłędnie wypełnić formularz VAT 26 lub rozliczyć podróż służbową, to konwersacje z pracownicą biura rachunkowego staną się o wiele bardziej konstruktywne .