Naucz się włoskiego, łatwo i poprawnie!

Nawet jeżeli jesteśmy osobami poprawnie wykształconymi, niekiedy przychodzi nam się do uczyć. Szkolenie z marketingu, gospodarki, czy finansów nierzadko jest od nas wymagane, w momencie gdy pragniemy uzyskać awans w pracy. Niekiedy należy uzyskać znajomość nowego języka, np. gdy zagraniczny kapitał kupuje akcje naszej firmy. Kurs włoskiego może niektórych zasmucić, jednak język ten jest niezwykle przystępny, zwłaszcza jeżeli znamy już francuski. Jaką metodę najlepiej wykorzystać? Jak szybko będzie trwał ten proces?

nauka języka włoskiego

Nauka włoskiego nie jest zbyt popularna w szkołach średnich, w których przeważa niemiecki. Jednak jest to mowa całkiem prosta i nieskomplikowana, do zapoznania w ciągu dwóch semestrów, jeżeli odpowiednio się do tego zabierzemy. Gramatyka jest całkiem zbliżona do języka łacińskiego, z którego się właściwie narodziła, lecz ma mniej rodzajów deklinacji i koniugacji. W każdym większym mieście spotkamy wielu nauczycieli znających tą mowę i umiejących w łatwy sposób jej nas nauczyć. Jeśli mieszkamy w małym mieście, gdzie nie ma żadnego nauczyciela, a nam nie chce się dojeżdżać, posiadamy dwie alternatywy. Możemy nabyć opatentowany kurs włoskiego dla nowicjuszy, gdzie na dołączonych płytach odszukamy ćwiczenia dla siebie, lub zatrudnić korepetytora wirtualnego, który będzie nas szkolić za pośrednictwem wideokonferencji. Jeśli posiadamy już podstawy, najlepiej przyda się nauka włoskiego z native speakerem. Jest to persona nie znająca za dobrze języka polskiego, której ojczystą mową jest ta przez nią nauczana. jest to metoda bardzo intensywna, bowiem aby zrozumieć naszego nauczyciela, będziemy musieli poznać chociażby podstawy. Spotkania polegają na swobodnej konwersacji na wybrane zagadnienia, zlecane są również ćwiczenia do osobistego rozwiązania.

Włochy

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs włoskiego w placówce językowej będzie najlepszy dla nowicjuszy. Zapisując się na podstawowy poziom, będziemy mieć pewność, że uczące się z nami persony nie będą nas prześcigać, nauka z nimi będzie motorem do robienia postępów. Najlepiej wybierać niewielkie, kilkuosobowe klasy, aby mieć pewność, że nauczyciel znajdzie dla nas czas. Jeżeli jesteśmy pewni siebie i zdeterminowani, nauka włoskiego nie może nam sprawić większego problemu, nawet jeżeli nie znamy go w ogóle. Najważniejsze jest aby znaleźć najlepszą opcje nauki dla siebie, dostosowując ją do naszego stopnia znajomości.