Darmowa pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w sieci – parę porad, jak jej szukać.

Prowadząc firmę, zwłaszcza niewielką, często mamy do czynienia z problemami, z którymi do tej pory nie mieliśmy do czynienia, czy też było to dawno i musimy uaktualnić wiadomości w danym aspekcie. Czasem też pragniemy sobie uprościć działanie.

Ten artykuł ma za zadanie pokazać jak korzystać z tego, co oferuje Internet, nieraz w zupełności nieodpłatnie.
Na początek o ułatwieniu, bez jakiego w obecnych czasach ciężko działać, to jest o wynalazku o nazwie ifaktura. Za pomocą elektronicznego obiegu dokumentów oszczędzamy czas, powierzchnię poświęcone na przechowywanie papierów. Ifaktura to także małe koszty wystawienia i przesłania dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

W dodatku otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup firmowy mamy do niej szybszy dostęp w przypadku potrzeby zweryfikowania czegoś w jej treści, kiedy będzie ona w naszym laptopie, niż kiedy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest wiele programów, gdzie może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie pośród nich również darmowe (wFirma). Kolejny wątek to rozliczenia w związku z posiadaniem pracowników. Nie idzie tutaj wyłącznie o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik podróżuje własnym autem służbowo.

W jaki sposób najszybciej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać oddane za używanie prywatnego auta w pracy? Za pomocą dostępnych w Internecie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo łatwy i szybki w obsłudze. (wFirma) Wprowadzamy typ samochodu, czyli czy ma silnik o objętości do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub typ pojazdu: motorower, motocykl. Potem uzupełniamy miesięczny limit kilometrów ustalony uprzednio i ilość dni nieobecności w pracy i dostaniemy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator (zobacz kalkulator płacy) będzie pomocny również w wypadku, jeśli idzie na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, który ulega ciągłym modyfikacjom prawnym, a w niewielkich firmach możemy mieć z nim do czynienia czasem tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Wprowadzamy indywidualne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę porodu i dostajemy gotowy wynik zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop – https://eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-del-sol/ – rodzicielski . Przy każdym naturalnie podana jest dodatkowo liczba tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, że nasz niedługi tekst zdopinguje was do poszukiwania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w Internecie.