Kiedy konkretna szkoła językowa jest godna polecenia? Jaka powinna być? Na co zwrócić uwagę?

Dobór szkoły językowej musi być bardzo pomyślany. Pod uwagę należy brać bardzo dużo składowych, mając świadomość, które z nich są bez wątpienia ważne, a które mają nie tak duże znaczenie. Niestety wiele ludzi popełnia błędy przy wybieraniu.

nauka

Autor: www.iStock.com
Źródło: nauka,edukacja
Oczywiście szkołę w każdym momencie mamy szansę zmienić, jednak czy nie szkoda czasu i pieniędzy, które będziemy tracić dokonując złego wyboru? Tymczasem stosując kilka łatwych zasad możemy uchronić się przed błędną decyzją.

zazwyczaj pragniemy, by szkoła językowa znajdowała się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Albo dobieramy szkołę która należy do ogromnej, ogólnopolskiej czy nawet światowej, sieci. (Język angielski dla dzieci we Wrocławiu) Jednak lokalizacja szkoły nie ma najmniejszego wpływu na poziom nauczania, a z sieciami różnie bywa. Szkoła szkole nie zawsze jest równa i w ramach jednej sieci mamy szansę znaleźć się szkoły o znacznym standardzie, jak i te słabsze. Nieodzowne w wyborze mogą być opinie, które możemy znaleźć na temat konkretnych szkół za pomocą internetu.

Musimy jednak być uważni – nie zawsze opinie w sieci,zwłaszcza te negatywne, są bowiem odbiciem rzeczywistości.Z reguły to zwyczajnie nieczyste zabiegi konkurencji czy niezadowolonych pracowników. Podobnie zbyt entuzjastyczne opinie mogą być fałszem marketingowym, mającym na celu zachęcić potencjalnych klientów. Z pewnością znacznie bardziej obiektywne będą opinie naszych znajomych. Jeżeli ktoś bliski jest usatysfakcjonowany ze szkoły językowej, jak szkoły językowe Wrocław i poleca nam ją, warto takiej opinii posłuchać.

słowniki

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, na co rzadziej patrzymy, a ma niebagatelne znaczenie, są wykładowcy i używane w szkołach metody uczenia.Przed startem nauki sprawdźmy kompetencje wykładowcy. (Szkoła Demostenes) Naturalnie najbardziej ceni się native speakerów, nie zapominajmy jednak, że nie każdy ma kompetencje, by uczyć innych. Na pewno doskonalszym nauczycielem będzie lektor polskojęzyczny z wykształceniem nauczycielskim, niż native speaker będący na przykład… inżynierem. Z kolei metod nauczania jest całe mnóstwo i niełatwo bez wątpienia stwierdzić, czy któreś z nich są doskonalsze od pozostałych. Bez wątpienia wybór najlepszej metody jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od posiadanych przez nas predyspozycji, a także od tego, jakich efektów oczekujemy.