Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w różnych sytuacjach. Czas urlopu jest różnorodny i jest zależny od konkretnej sytuacji. Oczywiście, aby otrzymać urlop okolicznościowy wypada przedtem zwrócić się do chlebodawcy z odpowiednim wnioskiem, w jakim wręczymy przyczynę takiego urlopu. Warto pamiętać, iż jeśli mamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okazjonalnego, nie musimy wykorzystać ich po sobie. Dni, w jakich skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać w pojedynkę.

Autor: Simon_sees
Pierwszy dzień urlopu okolicznościowego zdołamy wykorzystać przykładowo na dzień swojego ślubu, a drugi tydzień czy też nawet miesiąc później . Dwa dni urlop okolicznościowego można wziąć w przypadku ślubu, narodzin dziecka, a także zgonu niektórych członków familii, takich jak na przykład mąż/żona czy rodzice. Za to jeden dzień urlopu okolicznościowego przypada rodzicom, których dziecko bierze ślub, oraz także w przypadku zgonu rodzeństwa, ciotek albo wujków. Pracodawca posiada prawo adwokat lublin sprawy karne zażądać od nas dokumentu, jaki uprawnia do korzystania z urlopu okolicznościowego, wtedy rzecz jasna powinniśmy taki dokument zaprezentować.

Podatek liniowy to jedna z modnych postaci opodatkowania, która wiąże się z wieloma rozlicznymi korzyściami (wady i zalety podatku liniowego). Jedną z nich jest to, że podatek liniowy zawsze wynosi 19 procent, niemniej jednak z tego typu podatku mogą korzystać jedynie jednostki, jakie prowadzą pozarolniczą aktywność gospodarczą. Podatek liniowy nie zawsze zdoła się opłacać, zatem zanim zdecydujemy się na tą formę podatku, naturalnie winniśmy zastanowić się, czy będzie ona dla nas korzystny.

Bezsprzecznie podatek liniowy dostarczy duże korzyści osobom, jakie posiadają roczny dochód większy aniżeli 100 tysięcy złotych i nie realizują rozliczenia z współmałżonkiem bądź dzieckiem. Opłaci się to też osobom, które nie korzystają z ulg na internet i ulgi na dzieci. Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z podatku liniowego, pewno potrzebują również znać aktualne skadki zus (składki ZUS dla początkujących). Obecne składki ZUS bezproblemowo odnajdziemy w Sieci, są one podawane poprzez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Kategoria: kursy i szkolenia
Tagi: ,