W jaki sposób początkujący pisarze mogą wydawać swoje książki, które możliwości będą dla nich najodpowiedniejsze.

Każdy rozpoczynający karierę pisarz na pewnym etapie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Oczywiście rozważania takie mają sens jedynie w takim przypadku, jak ta książka zostanie już napisana i skorygowana w taki sposób, że będzie się nadawała do drukowania. To akurat jest bardzo ważne, bowiem próba wypuszczenia na rynek, co będzie zawierać błędy czy nie jest skończone zwyczajnie się skończy porażką.

Z tego też powodu w pierwszej kolejności trzeba się skupić na tym, aby nowe dzieło było jak najlepiej dopieszczone, przygotować wszystko w jakimś pliku

publikacja

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

tekstowym i dopiero potem myśleć można, gdzie wydać książkę, aby osiągnąć sukces. Możliwości jest tu parę, każda z nich będzie miała jakieś zalety i wady. Spora część zaczynających karierę pisarzy chwali sobie współpracę z dużymi wydawnictwami. Jeżeli się uda swoją książką jakieś zainteresować z nich i podpisać odpowiednią umowę, to takie wydawnictwo samo sfinansuje produkcję książki i jej promocję, w zamian za odpowiednią część zysków z dystrybucji.

Lecz podpisanie umowy do łatwych nie należy, dlatego też spora grupa pisarzy decyduje się na nawiązanie współpracy z jakimiś mniejszymi wydawnictwami. Trzeba się jednak będzie tutaj liczyć z faktem, że zapewne przy pierwszym razie będzie trzeba ponieść pewne koszty. Jak one będą duże, to już uzależnione jest od konkretnej umowy, ale dla większości właśnie start w taki sposób jest najbardziej perspektywiczny. Małe wydawnictwa są dużo bardziej elastyczne, jeśli będzie chodzić o możliwości takiej współpracy, a dzięki współfinansowaniu przez autora nie ponoszą również tak dużego ryzyka.

Pisarze najczęściej opłacają koszty redakcji, okładki, korekty oraz, co najważniejsze, dostępu do kanałów dystrybucji, a przeważnie mogą również liczyć na jakąś promocję.

Czyżby artykuły opublikowane na stronie (http://lubin-adwokat.pl/) w pełni Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Ostatnią opcją na wydanie swojej książki jest coraz bardziej popularny self publishing. Dzięki możliwościom, jakie daje internet i elektroniczne książki jest to rozwiązanie które może przynieść duży sukces, lecz też obarczone jest dużym ryzykiem, dlatego też wymaga dobrego pomysłu i konsekwencji w jego realizowaniu.