Gdzie w naszym kraju można jeszcze otrzymać pracę?

Ostatnio w naszym państwie, nie jest łatwo o zatrudnienie. W sensie prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Naturalnie mowa jest o osobie, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W Polsce popularne jest proces migracji wewnętrznej, to znaczy najczęściej rodzinnych przeprowadzek ludności z województw, w jakich brakuje zatrudnienia.

logistyka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten przyśpiesza, a stopa bezrobocia pogłębia się w wyludnionych województwach. Wbrew pozorom przyczyną takiego biegu wydarzeń jest właśnie ubytek pracowników. Ale nie jest tak tragicznie. Jeśli w jednym powiecie ubywa pracowników, to w innym musi ich przybywać. Gorzej jeśli hipotetyczni pracownicy wyjeżdżają za robotą zarobkową za granicę, lecz to temat na inny temat. Województwa, które cieszą się napływem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy dużo łatwiej zdobyć zatrudnienie, nie jest to tylko stwierdzenie czy plotka. Wszystko popierają liczby. poziom bezrobocia pozostaje tam na średnim poziomie 7%, co jest najlepszym rezultatem w skali Polski. Aczkowliek, mimo że tysiące ludzi przyjeżdża za robotą, ciągle istnieje w wymienionych województwach zapotrzebowanie na pracowników, tak fachowców, po studiach jak i tych, którzy nie mają wykształcenia. Wystarczy napisać w przeglądarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: ) albo „praca łowicz” aby upewnić się, że w tych ( bez zmartwień, nie tylko w tych dwóch miastach) istnieje duże zapotrzebowanie na bezrobotnych – zobacz koniecznie na Na powiatowej witrynie urzędu pracy w Chrzanowie obecnie znajduje się ponad 100 propozycji zatrudnienia do przeróżnych gałęzi zarówno przemysłu jak i szkolnictwa. Natomiast w powiecie łowickim aktualnych jest aż 55 wolnych miejsc w 22 różnych firmach. Wyjątkowym zapotrzebowaniem cieszy się stanowisko logistyka – (sprawdź kliknij odnośnik).

praca

Źródło: flickr.com

Ponownie, pisząc w przeglądarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w prosty sposób przekonać się, że propozycji pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to wciąż przybywa i to na terenie całej Polski – praca logistyk. Potencjalnie spowodowane jest to uniwersalnością tego zawodu. Technik logistyk organizuje, kontroluje przewóz produktów od producenta do konsumenta wykorzystując dane płynące z rynku w celu maksymalizacji zysków wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Wykonuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, popyt na pracowników w naszym kraju jest duże. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.