Parę rad odnośnie inwestowania kapitału.

W jaki sposób zainwestować dodatkowe finanse? Akcje, obligacje, a może kupno działek? Ostatnio coraz większym popytem cieszą się tereny inwestycyjne. Co należy wiedzieć, zanim pomyślimy o znalezieniu takich obszarów do kupienia? Warto przedtem zdobyć podstawowe informacje o popycie i podaży. Od jakiegoś czasu wartość ziemi zaczęła iść w górę i odczuwa się ożywienie w tej gałęzi gospodarki.

tereny inwestycyjne

Autor: Dariusz Białkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Duży wpływ na wartość ma naturalnie umiejscowienie – w szczególności na obszarze dużych aglomeracji, sprawdź również . Bardzo istotne jest także przeznaczenie terenu, wskazane w planach zagospodarowania. Odczuwalne znaczenie dla wartości ziemi ma także forma własności. Można dostrzec znaczną różnicę między wartością działek będących we własności, a tymi, które pozostają w użytkowaniu wieczystym. Jak mogą być wykorzystane tereny inwestycyjne? Nabytą ziemię można wykorzystać do budowy przeróżnych budynków do produkcji, hoteli i restauracji, sklepów. Jednym z pomysłów są także magazyny do wynajęcia. Firmy niejednokrotnie nie chcą we własnym zakresie dokonywać inwestycji w nie, może również być tak, że nie mają czasu na budowę. Dlatego magazyny do wynajęcia cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza, jeśli są w dobrej lokalizacji. Bardzo istotne jest, w którym miejscu umiejscowiony jest magazyn, oraz co jest w jego sąsiedztwie – to może być kluczowe dla klienta.

Zaciekawił Cię ten wątek? Zatem najedź na link do serwisu magazynier pabianice workserwice i ciesz się kolejnymi newsami. W razie pewnych pytań – odezwij się do nas.

Prosty dojazd do magazynu jest jego zasadniczym atutem. Istotne jest także wyposażenie magazynu i jego dopasowanie do wymogów wynajmującego. Zazwyczaj po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę wymiary hali. Wynajmujący, w zależności od gatunku prowadzonej działalności, będą zwracać uwagę na to, z jakiego materiału zbudowany jest obiekt, czy jest ocieplony i klimatyzowany.

hala magazynowa

Korzystnie jest, jeśli wyposażony jest w pomieszczenie socjalne, albo opcję wynajęcia w sąsiedztwie powierzchni biurowej – dodatkowe info. Bardzo istotnym czynnikiem będzie ochrona terenu systemem alarmowym. Magazyny do wynajęcia powinny mieć wystarczająco duży parking, dopasowany do wjazdu i manewrów dużymi samochodami. Gdy rozważacie, czy zakupione tereny inwestycyjne przeznaczyć na magazyn zweryfikujcie, jaka konkurencja jest w danym rejonie – najprostszym sposobem szukania tych ofert jest oczywiście Internet. Kiedy zatem macie niedużą konkurencję lub dobry pomysł, może należy pomyśleć o tym, żeby tereny inwestycyjne przeznaczyć właśnie na to.