Jakim sposobem rozliczyć się z dochodu prędko i skutecznie?

Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w minionym roku była zatrudniona na umowę, powinna wypełnić tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w momencie jakiejkolwiek kontroli, czeka ją grzywna. Sporo ludzi deklaruje pit 37, który jest banalnie łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące prywatną działalność handlową, mają mocniej zaawansowane zadanie, jednak też do rozwiązania. Mamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub normalnie. Która z nich jest wygodniejsza?

podatki do zapłaty

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka lat temu polski fiskus wprowadził możliwość internetowego deklarowania podatku za rok miniony. Jest to na tyle wygodna metoda, że nie musimy opuszczać mieszkania i stać w kolejce na poczcie lub w urzędzie. Lecz nie jest to wcale takie proste. Na początku, żeby w ogóle rozpocząć rozliczenie pit 2016, trzeba zainstalować kilka koniecznych programów, co może potrwać nawet pół godziny. Następnie warto uważnie dowiedzieć się, który pit 2016 należy wypełnić, aby cała nasza praca nie poszła na marne. Przed rozpoczęciem procedury warto przejrzeć instrukcję. Istotną kwestią jest, aby posiadać podpis elektroniczny (wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt).

Prezentowany tekst nieprawdopodobnie Cię zainteresował? To przejrzyj też odmienne pomocne wskazówki (https://wynajembezbik.pl/oferta), które zawierają ogromnie ważne informacje – wciągną Cię całkiem.

Jeżeli takowego nie mamy, może wystarczyć sprawdzenie naszego dochodu za poprzedni rok. Mimo nowoczesnych technologi, w obecnym roku mnóstwo osób zadeklaruje pit 16 w sposób standardowy. Możemy wydrukować właściwy formularz i rozwiązać go osobiście, ręcznie, lub poprosić panią w urzędzie o radę. Lecz pamiętajmy, im bliżej początku maja tym więcej osób będzie sporządzać rozliczenie pit 2016, dlatego szykują się kolejki – jak rozliczyć pit 2016. Jeśli jesteśmy mocniej leniwi a przy okazji znamy się nieco w sieci online, możemy ściągnąć konkretny program, który nam dopomoże w sporządzeniu formularza.

Większość z nich jest za darmo, jednak ich użycie niekiedy nie pozwala osobiście określić fundacji, której przekazujemy nasz 1 % dochodu – wybierają za nas z góry takową. Gdy już wszystko dobrze wypełnimy, musimy wydrukować formularz i wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście. Nie zapomnijmy się podpisać! Rozliczenie pit 2016 sporej grupie osób nie powinno sprawić problemu. Druki są na tyle klarownie sporządzone, że każdy powinien poradzić sobie z podstawową wersją. Możemy zadeklarować podatek drogą internetową, wtenczas ominie nas czekanie w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym.