Big Data w bankowości – dowiedz się w tym temacie elementarnych rzeczy

Żyjemy w czasach, w jakich nasze dane osobowe są niemal wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak multum podmiotów posiada całkowite dane na nasz temat. Nie jest to rzecz jasna wyśmienita nowość, jednakże nie jesteśmy w stanie z tym nic zrobić. Powinniśmy natomiast dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, tak aby w jakikolwiek sposób potrafić chronić swoją prywatność, co w obecnych czasach jest ogromnie kłopotliwe.

Wykresy liczbowe

Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Zacznijmy od tego, że pozyskiwanie danych przeszło już do porządku dobowego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak cyklicznie udostępnia osobom trzecim swoje dane.https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/24-jak-zglosic-zaktualizowac-numer-konta-bankowego-w-urzedzie-skarbowym/ pit zmiana kontaWiadomo, że jest to bardzo niekorzystne dla nas, natomiast najczęściej jesteśmy tego zupełnie nieświadomi. Na ogół zdarza się to w czasie rozmowy telefonicznej, w której telemarketer zadaje pytania, które posiadają drugie dno. Osoba nie siedząca w problemie nie ma bladego pojęcia o tym zagadnieniu, więc nie świadomie podaje tej osobie każdą rzecz co ona chce posłuchać. Oczywiście przeróżne firmy pozyskują dane o klientach z przeróżnych portali społecznościowych oraz materiałów zamieszczanych na stronach on-line.

Warto zdawać sobie sprawę z tego prócz tego czym jest Big Data w bankowości oraz co oznacza to dla zwykłego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tych firm bardzo cenne, zatem winniśmy znaleźć pozytywy dla nas. Z całą pewnością może się okazać, że łatwiej dostaniemy kredyt. Jeśli doradca będzie miał przed sobą gigantyczną bazę danych, w której będziemy posiadali pozytywne dane to bez poważniejszych problemów otrzymamy nawet spory kredyt. Należałoby wiedzieć, że Big Data przetwarza i rozpatruje przeróżne dane, aby finalny rezultat był właściwy i zadowalający – jest niezwykle ciekawy, jednak nie da się go całego pokazać w tak krótkim artykule. Jeśli coś Cię zaciekawiło to trzeba przysiąść nad tematem na nieco dłużej. Jest to bardzo przyciągające i każdy z nas będzie zdołał wyciągnąć jakieś, mądre wnioski. Czasu nie uda nam się zastopować, zatem musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko w tym czasie wszystko w pewnym sensie uda nam się ogarnąć.

Sprawdź też:

Kategoria: kursy i szkolenia
Tagi: , ,