Zakładamy sklep spożywczy

Lokalne osiedlowe sklepiki, są nierzadko alternatywą dla dużych marketów. Mimo, iż są trochę droższe, możesz w nich znaleźć zarówno artykuły powszedniego użytku jak także te „eko” oraz z wyższej półki.

malowidło - sklep

Autor: Gordon Joly
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko na taką formę działalności decydują się cudzoziemcy, którzy w ten sposób sprzedają jak też promują swe ojczyste artykuły jak też przysmaki. Praktyka pokazuje, iż często powodzenie pierwszego marketu czy punktu błyskawicznie przeobraża się w prestiżowy biznes sieciowy – . Bazując na pozyskanej praktyce przy otwieraniu pierwszego sklepu oraz ciesząc się renomą w jednym punkcie, przedsiębiorcy niejednokrotnie idąc za ciosem otwierają swe kolejne sklepy.

Hej, sprawdź to buty lahti pro, jeżeli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Mając tym samym godziwy towar, pomysł na interes oraz dużo motywacji można w perspektywie paru do parunastu miesięcy stworzyć swą własną mini sieć. Jej rozmiar oraz zasięg to już wyłącznie sprawa zapału i rozmachu biznesmena.

Pierwsza rzeczą, z jaką mierzą się przedsiębiorcy pragnąc założyć zwykły sklep jest ciąg formalności, które powinniśmy spełnić.

sklep - fotogram

Autor: Magic Madzik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed rejestracją działalności musimy dokonać doboru jej formy prawnej i formy opodatkowania. Przed rozpoczęciem sprzedaży poniektórych towarów wymagane jest uzyskanie pozwolenia. Szczególne rodzaje zezwoleń przewidziane są dla napojów wysokoprocentowych. Przy zakładaniu działalności w formie osiedlowego sklepu spożywczego będzie istniała nieodzowność kupna kasy fiskalnej, co tworzy koszt rzędu co najmniej 600-1000 zł. Potem powinniśmy zakupić wagę a także meble chłodnicze jeśli chcemy wyprzedawać owoce i jarzyny, lub mięso oraz wędlinę. Prosta waga elektroniczna będzie kosztowała około 800 zł. Następnie, obiekt handlowy musimy wyekwipować w ladę sklepową, półki a także komory chłodnicze albo lodówki stojące. Na wyposażenie lokalu wydamy ok. 4-5 tys. zł. Możemy oszczędzić, kupując używane sprzęty do sklepu. Duży koszt pociągnie za sobą niezbędność zakupienia towaru – nawet 10 tys. zł, jednak pieniążki te trzeba potraktować jako inwestycję w swą działalność.

Rozpoczynając od własnego marketu pod uwagę należy wziąć szereg uwarunkowań prawno-administracyjnych, zmierzyć się z wieloma biurami oraz przejść przez ciąg procedur prowadzących do upragnionego sukcesu (komory chłodnicze są idealne na upały).