Regulowanie podatku od przychodu na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych korzystając z druku PIT 28

Każdy przedsiębiorca na początku swojego funkcjonowania jest zobowiązany poważnie zanalizować, na jakich zasadach chce regulować podatek od dochodu w Urzędzie Skarbowym. Jest udostępnionych mnóstwo formularzy, każdy asygnowany do konkretnego sposobu rozliczania się z podatku, a należy znaleźć ten właściwy dla naszego rodzaju działalności.

firma - migawka

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby fizyczne mające pozarolniczą działalność gospodarczą, spółki cywilne osób fizycznych oraz spółki jawne os. fizycznych, a także podatnicy rozliczający dochód z wynajmu, podnajmu, dzierżawy itp. – te podmioty mogą rozliczać się z fiskusem z pomocą druku PIT 28. Formularz ten pozwala na rozliczenie dochodu na podstawie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych- . PIT 28 można złożyć razem z innym drukiem PIT, jeśli mamy także inne rodzaje działalności, albo jeśli dodatkowo poza pracą czy firmą, wynajmujemy mieszkanie osobom trzecim. PIT 28 ma także dodatkowe aneksy, które powinno się koniecznie dołączyć, biorąc pod uwagę typ działalności.

Ten konkretny druk nie pozwala rozliczać się wspólnie z małżonką, jeżeli więc podnajmujecie osobom trzecim mieszkanie, które należy do was obojga – oboje musicie dostarczyć formularz PIT 28 (lub we właściwym czasie złożyć deklarację o rozliczaniu się tylko jednego małżonka).

Nie można w tej sytuacji odpisać również ulgi prorodzinnej, ani odliczyć kosztów uzyskania dochodu. Podatek ryczałtowy można ppodatek (czytaj też regulamin pracy) jedynie, jeżeli nasze przychody nie przekraczają 150 tysięcy euro. Po wybraniu tego sposobu regulowania podatku oraz po przesłaniu właściwego wniosku, informującego Urząd Skarbowy o wyborze tego sposobu, należy płacić co miesiąc odpowiednią kwotę podatku, przez cały rok. Dalej, z końcem stycznia należy uregulować PIT 28, w celu sprawdzenia, czy nie wpłaciło się za dużo lub za mało.

Wszelkie najważniejsze dane na temat tej metody rozliczania można znaleźć w sieci, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: pit 2016 online. Mnóstwo informatorów, stron i informacji na dowolny temat wiążący się z podatkami, w tym o podatku ryczałtowym, znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Dziś prezentujemy powyższy post – jeśli jest on użyteczny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-fakturowanie-najczestsze-problemy). Przekonaj się, może to także okaże Ci się cenne.

Z powodu możliwości uzupełnienia druków internetowo, hasło: pit 2016 online skieruje nas natychmiast do stron internetowych, gdzie są odpowiednie formularze, uzupełnione o wskazówki- pit 2016.

Jeżeli zaczynasz dopiero działalność gospodarczą, przekalkuluj wszystkie możliwe sposoby rozliczeń, aby zdecydować się na najkorzystniejszą. Upewnij się także, czy wypełniłeś formularz, odpowiedni do rodzaju swojej działalności, gdy przychodzi czas rozliczeń. Jeżeli zaś, myślisz o wynajmie nieruchomości osobom trzecim, nie zapomnij zadeklarować chęć ryczałtowego regulowania dochodów odpowiednim wnioskiem, zanim otrzymasz pierwszą wpłatę z tego powodu.

Mimo, że system podatkowy w Polsce jest dość zawiły, dzięki dużej ilości portali tłumaczących ich rozliczanie, możemy być o wiele spokojniejsi. Szczególnie dlatego, iż wreszcie, wszystkie najważniejsze dane, możemy odnaleźć w jednym miejscu i to będąc w domu.