Brak porządnej ustawy o sprzedaży alkoholu poprzez sieć jest problematyczny zarówno dla przedsiębiorców jak i dla zwykłych ludzi

Sprzedawanie wyrobów alkoholowych poprzez Internet to sprawa mocno dyskusyjna. W Rzeczypospolitej na dobrą sprawę nie istnieje wyraźny zakaz tego typu praktyk, jednak sędziowie wyznają zasadę, iż jest to praktyka niezgodna z prawem. Nieobecność porządnej ustawy utrudnia regulację tej kwestii.

firma - ogląd

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma co ukrywać, że od wielu lat w naszym kraju doskonale funkcjonuje sprzedaż alkoholu przez internet. W sieci odnajdziemy bardzo dużo sklepów internetowych oferujących różne artykuły alkoholowe, korzystają z nich głównie konsumenci, którzy mają problem z zakupieniem takich produktów w swojej okolicy. Spółki nierzadko stosują tzw. seo copywriting, aby ich witryny były dobrze widoczne dla konsumentów. Najgorsze jest to, że prawodawca wciąż nic nie zrobił w tej kwestii. Obowiązujące prawo – przeczytaj więcej tutaj – pochodzi z 1982 roku i nie zabrania wyraźnie sprzedaży towarów alkoholowych przez Internet. Nic dziwnego więc, że marketing w internecie, jeśli chodzi o alkohol, jest wyjątkowo rozpowszechniony. Spółki biją się o ten rynek.

Obecnie sprzedaż alkoholu przez internet jest elementem codzienności. Konsumenci wyjątkowo chętnie nabywają wyroby alkoholowe w ten sposób, a firmy prześcigają się w opracowywaniu kolejnych metod poradzenia sobie z luką w ustawie. W Europie większość państw pozwala na takie działanie, przeciw tym rozwiązaniom jest kilka krajów, należy do nich Norwegia.

Wpadł Ci w oko przedstawiony artykuł? Jeśli tak, to zobacz również praktyczne wskazówki, które posiadają podobne dane na podnoszony temat – jeśli masz chęć, to sprawdzić kliknij tu!

Przedsiębiorcy wskazują, iż wyroby alkoholowe są częścią naszych powszednich zakupów, dlaczego więc marketing w Internecie ma dotyczyć, przypuśćmy, produktów spożywczych, a nie może być związany, np., z piwem. . Prawda jest taka, iż dopóki nieścisłości w prawie istnieją, a parlamentarzyści nie napiszą nowej ustawy, spółki będą z tego zamieszania korzystać.

Nikt wszak nie da rady zakazać takich metod jak seo copywriting i pozycjonowanie stron, aby klienci bez problemu mogli trafić na witryny oferujące wyroby alkoholowe. . Ciężko się więc dziwić, że biznesmeni skarżą się na niekorzystne wyroki sądów, jeśli prawo z lat 80. w ogóle nie dopuszczało takiej możliwości, jak kupowanie przez Internet. Rzeczywistość uległa zmianie, a wraz z nią powinno zmienić się prawo, by lepiej ochraniać zarówno konsumentów jak i biznesmenów.