Jeżeli potrzebujesz solidnej maszyny przy budowie domu lub kościoła, albo chciałbyś przyciąć gałęzie drzew wokół swojej posesji, to rozważ wynajem dźwigu.

W budownictwie można znaleźć całą gamę proponowanych usług. Firmy budowlane sa w stanie zająć się obecnie nie tylko świadczeniem określonych zleceń. Oferują również transport substancji i narzędzi budowlanych lub pomagają w przeprowadzkach. W zależności od naszych zamiarów, za pomocą określonej firmy, mamy możliwość, aby wypożyczyć również dźwig lub podnośnik .

-> link’ title=’na placu budowy’ style=’margin:3px;’/></p>
<div class=
Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem dźwigu zazwyczaj wiąże się również z wynajęciem osoby, odpowiedzialnej za jego obsługę. Aby wykonywać taką pracę, należy bowiem posiadać ściśle określone uprawnienia. W przeciwnym razie mogłoby to być ogromnie niebezpieczne. Tak samo dla osoby obsługującej dźwig, jak dla otoczenia. Zanim zdecydujemy się na wynajem dźwigu, warto zorientować się też w różnych ofertach. Wybór dobrej ekipy budowanej, to jedna z kluczowych spraw. Od tego, czy zatrudnieni przez nas pracownicy będą terminowi oraz dokładni, zależy czas oraz stan całego przedsięwzięcia budowlanego. Nie podejmujmy zatem żadnej nieprzemyślanej decyzji. Sprawdźmy najpierw jak długo działa wybrana firma, jaki posiada asortyment oraz na jakim obszarze działa. Spora grupa firm realizuje swoje usługi na obszarze całego kraju. Przeważnie wyszczególnione są jednak również preferowane obszary, np. Lublin – tutaj przykład. Jeżeli mamy zamiar wypożyczyć odpowiednią maszynę, powinniśmy też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ żurawia będzie najbardziej przydatny. Najpierw musimy zwrócić uwagę na wagę ładunku, jaki chcemy unieść za pomocą żurawia.

Maksymalna masa ładunku waha się tu bowiem od kilkudziesięciu do kilkuset ton. Następnie należy zastanowić się o długości wysięgnika, jaki jest nam potrzebny. Dźwigi teleskopowe mają często przedłużenie kratowe. Istotna może też być maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się pojazd, a także jego zwrotność. Dźwig (więcej tutaj: http://www.eogniwa.pl/produkt/zawiesie-lancuchowe-3-ciegnowe-do-kregow-betonowych-2-tony) może być też wyposażony w kosz. Umożliwia on przetransportowanie człowieka tak wysoko, jak jest to konieczne. Dzięki temu, może on wykonywać swoją pracę na wysokościach. Dźwigi koszowe przydają się nie tylko budownictwie. Często pomocne są też przy naprawie latarni miejskich lub podczas wycinania poszarpanych przez wiatr gałęzi. Z dźwigów koszowych dosyć często korzystają także strażacy – .