Jak zamawiać w internecie? Oto co musisz wiedzieć jeśli zamawiasz coś z dalekich państw!

W dzisiejszych czasach w sieci można dostać praktycznie wszystko co sobie zamarzysz – oczywiście nie da się ukryć, że jest to ogromna zaleta. Kupowanie w sieci chyba nigdy nie było tak proste jak teraz – możesz kupić towary z właściwie każdego zakątka świata bez potrzeby wychodzenia z domu, a dodatkowo kurier może dostarczać zakupione towary prosto pod Twoje drzwi. Jednocześnie musisz pamiętać, że kupowanie w sieci może nieść za sobą pewne zagrożenia. Dzisiaj dowiesz się, jak efektywnie ich unikać.

transport-statek-obrazek

Autor: KateKrav
Źródło: http://www.sxc.hu

Ostatnio bardzo modne stało się kupowanie różnego rodzaju towarów za pomocą chińskich witryn internetowych. Nie da się ukryć, że taki indywidualny import z Chin (import towaru z Chin) niewątpliwie ma swoje zalety – prawda jest taka, iż w naszych sklepach obecnie większość towarów, przykładowo ubrań pochodzi akurat z Chin. Jeżeli przejrzysz chińskie strony zakupowe, szybko na pewno okaże się, iż możesz tam kupić idealnie takie same ubrania, jednak oczywiście o wiele taniej. Dodatkowo wielu chińskich sprzedawców oferuje darmowy transport (dodaj serwis do stron zaufanych) morski (transport morski) – także dla klientów indywidualnych. Jeśli zatem będziesz chciała coś zamówić na tamtejszej stronie, nie musisz zdecydowanie obawiać się żadnych ukrytych opłat. Transport morski (kliknij https://leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/morski/) jest całkowicie darmowy w większości przypadków, choć oczywiście zawsze powinieneś takie rzeczy skrupulatnie sprawdzić. Jeśli zdecydujesz się na kupno na chińskich portalach zakupowych, musisz również pamiętać, żeby nie zamawiać zbyt wiele sztuk tych samych towarów – w takim wypadku Twoje zakupy mogą być uznane za nielegalny import z Chin, a wtedy będziesz musiała zapłacić karę w naprawdę sporej wysokości. Jeżeli jednak zamawiasz wyłącznie na własny użytek, niewątpliwie nie masz się czego obawiać. Dodatkowo możesz liczyć na sprawną wysyłkę, gdyż spedycja międzynarodowa działa zaskakująco sprawnie. Oczywiście nie możesz liczyć na to, że paczka zostanie Ci doręczona następnego dnia po zamówieniu, jednak doręczenie w terminie tygodnia lub dwóch na pewno jest jak najbardziej realna dzięki temu, jak sprawnie działa spedycja międzynarodowa (usługa spedycji międzynarodowej).

Robiąc zakupy na chińskich portalach zakupowych oczywiście musisz bardzo uważać. Jak właściwie wszędzie, tam także zdarzają się oszuści lub naciągacze, a chyba oczywiste jest, że w razie czego trudno będzie Ci odzyskać pieniądze od Chińczyka. Pamiętaj, iż zakupów w internecie zawsze musisz dokonywać z głowę!

Kategoria: szkolnictwo