Jak wygląda sektor hotelowy w Polsce? Czy jest lepiej niż wcześniej? Jak przedstawia się tendencja na przyszłe lata?

Powinniśmy potwierdzić, iż rok 2015 był naprawdę dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To zwłaszcza istotne, ponieważ w poprzednich latach nie zawsze było dobrze. Po bardzo dobrym 2012 roku, w czasie którego miały miejsce w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa musiała przeżyć bardziej słaby okres w kolejnych latach 2013-2014. Spora część różnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, zaliczyła wtedy pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku było lepiej, a to dzięki pokaźnemu wzrostowi obłożenia, a także długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, czyli przychód na dostępny pokój.

konferencja w hotelu

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com

Urósł on w 2015 o około 10 procent. Dostrzegalne jest to szczególnie w ekskluzywnych hotelach najlepszej klasy jak Binkowski hotel. W większości dużych polskich miast urósł popyt – jak chodzi o gości krajowych, ale i zagranicznych. W odpowiedzi na ten rosnący popyt branża hotelowa w naszym kraju prężnie się rozwija i dopasowuje do wymagań rynku. W ostatnim czasie dosyć mocno wzrosła ilość oferowanych hoteli, gdyż oddawano do użytku średnio 100 nowych hoteli. Przykładowo, na koniec 2014 roku działało już w naszym kraju około 2 500 hoteli, które oferują ponad sto dwadzieścia tysięcy pokoi. Wpływ na bardzo szybki rozwój takiego sektora ma na pewno dobra kondycja polskiej gospodarki, szczególnie, że znaczna część popytu tworzona jest przez gości w większości z segmentu korporacyjnego i biznesowego.

Warty polecenia post? Jeżeli tak sądzisz, sprawdź inne tego rodzaju artykuły na analizowany temat – bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://twojprawnik.net/).

Stąd więc, jak wyraźnie widać, tak obiecujące wyniki zawdzięczamy dalszemu rozwojowi dziedziny nowoczesnych usług dla biznesu, najczęściej w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, Kraków lub Warszawa.

Stolica to na pewno najbardziej pokaźny rynek hotelowy w Polsce i to pod różnym kątem, zarówno więc pod kątem podaży pokoi hotelowych, ale i popytu na noclegi.

Aby zdobyć nowe dane na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (psmtechnik.pl/oznakowanie-wewnetrzne,13,pl), a z pewnością nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Jednocześnie w mniejszych niż Warszawa miastach, zauważalny jest bardzo pozytywny trend. Optymalnym przykładem są Kielce i wspomniany wcześniej Binkowski Hotel . Jeśli tendencja zostanie utrzymana, to możemy być pewni, że w kolejnych latach będzie jeszcze bardziej obiecująco, a z pewnością tak samo dobrze, jak w czasach obecnych. Patrząc na to co się dzieje, można właśnie tak domniemywać.