Założenie własnej działalności gospodarczej – jak rozpocząć oraz na co się przygotować

Zastanawiasz się nad rozkręceniem swojej działalności gospodarczej? Chciałbyś wprowadzić w życie swój innowacyjny zamysł, ale nie wiesz jak zacząć? Powinieneś w pierwszej kolejności przygotować się na żmudną, pełną papierologii ścieżkę, ale nie zniechęcaj się na samiutkim starcie.

Business meeting

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Przed przystępowaniem do pierwszych działań w celu rozkręcenia własnej firmy, najlepiej skonsultować się z doradcą prawnym, by wiedzieć jakie kroki podjąć w celu zabezpieczenia prawnego. Jeśli zaś idzie o księgowość, możemy postarać się o umowę z księgową, biurem rachunkowym albo wyspecjalizowanymi firmami parającymi się wszelką księgową biurokracją świeżych działalności, również przez Internet.Zaczynanie działalności, to również multum mnóstwa pozostałych papierologicznych spraw.

Szczęśliwie z pomocą przychodzi użyteczny Internet. Dostępne w nim porady oraz programy dadzą odpowiedzi na multum tematów. Stosując przykładowo internetowy kalkulator (zobacz kalkulator wynagrodzenia netto) działalność gospodarcza traci wiele ze swojej zagadkowości. Są zróżnicowane typy kalkulatorów, które będą pomocne w rozwikłaniu ile powinniśmy uzyskać na fakturze, jakiej wysokości koszty powinniśmy generować, obliczą nam składki, wynagrodzenia albo PITy. Przy takiej pomocy naprawdę nie mamy czego się obawiać.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze serwis prezentuje równie przydatne porady? Kliknij oraz zerknij na witrynę, do której odsyłacz jest tu.

Ciekawe dane: kalkulator działalność gospodarcza.

Rozpoczynając działalność nie zapomnijmy o ułatwieniach dla młodych firm. Przez początkowe dwa lata działalności, każdej nowo założonej firmie przysługuje tak zwany mały ZUS. Rzeczowo mówiąc, nowa firma zamiast płacić ZUS o podstawie w wysokości 60% przeciętnego wynagrodzenia, opłaca mały ZUS, a więc 30% min. wynagrodzenia. To dla rozkręcających się działalności duże ułatwienie. Tu więcej: jak płacić mały zus.

Pamiętajmy także, że kupując produkty powinniśmy teraz zażądać fakturę, mimo że nieliczni nadal dają druk WZ (wydanie na zewnątrz). My również możemy korzystać z takiego druku, lecz trzeba wtedy rzetelnie zapoznać się z przepisami, jak dokładnie musi być wypełniony właściwy druk WZ, który możemy dołożyć do książki rachunkowej. Nieprawidłowo wypełniony druk WZ może kosztować nas więcej kłopotów, niż korzyści, dlatego kiedy się da, prośmy o i wystawiajmy faktury.

kariera

Źródło: pixabay

Nie ma sensu dawać za wygraną w starciu z naszą papierologią. Rozwijanie działalności nigdy nie było proste, a pamiętajmy, że obecnie nowo powstające firmy otrzymują spore wsparcie z Urzędów i z funduszy unijnych. Z tego powodu mimo wielu trudności, jeżeli mamy pewność, iż nasza idea ma szansę zaistnieć, nie zmarnujmy tej szansy. Sprawdź więcej: