Wszystko co należy wiedzieć na temat NLP

Programowanie neurolingwistyczne jest techniką, która zaczęła się rozwijać od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Korzenie tej metody sięgają znanym wówczas teorii lingwistycznych, celem badań jest przede wszystkim doskonalenie swoich umiejętności i poszerzanie swoich możliwości za pomocą różnorodnych technik.

treningi NLP

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Programowanie neurolingwistyczne czyli metoda NLP jest nauką kontrowersyjną i wiele osób akcentuje brak skuteczności tego typu działań. Uważa się często, że metoda ta nie jest skuteczna i nie ma ona poparcia w życiu. Wiele doświadczeń po prostu nie poparło skuteczności tej metody.

Z drugiej jednak strony istnieje wiele kursów, organizuje się kursy, warsztaty NLP i szkoły, gdzie mamy możliwość doskonalić swoje umiejętności personalne za pomocą technik programowania. Osoba praktykująca i ćwicząca metodę NLP powinna umieć wpływać na swoją osobę oraz na swoich rozmówców. Osoba taka powinna stawiać sobie co raz to nowe wyzwania i w taki sposób porządkować sobie życie, aby stawiać sobie co raz wyżej poprzeczkę, mając tym samym świadomość, że poradzi sobie z realizacją postawionych sobie celów.

Zwolennicy programowania neurolingwistycznego uważają, że każdy kto praktykuje tę metodę dużo lepiej radzi sobie zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i w relacjach biznesowych. Wszystko to odbija się pozytywnie na jego relacjach rodzinnych i partnerskich oraz na jego efektywności w pracy. Zarabia więcej pieniędzy i jest bardziej szczęśliwy. Człowiek poznaje także własną wartość i zaczyna lepiej i bardziej przeżywać swoje życie, cokolwiek to znaczy, a przy tym mocniej doświadczać każdą chwilę i wydarzenie, nie zapominając oczywiście przy tym o właściwym i potrzebnym dystansie i spokoju ducha.

Ponadto mówi się, że programowanie neurolingwistyczne pomagać ma nam zwalczać swoje fobie i lęki, przełamywać wszystkie zahamowania i poczucie niepewności.

Ostatnio została przygotowana nowa, niezwykle atrakcyjna oferta – żeby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na stronę (https://www.bscav.eu/streaming-online/) a z pewnością się nie zawiedziesz.

Metodycy i trenerzy posługują się nomenklaturą typową dla tego typu szkoleń, czyli wyrazami takimi jak kotwiczenie, modelowanie, techniki programowań itp., jednak najczęściej cała dziedzina koncentruje się na języku. Polega to praktycznie w głównej mierze na informowaniu kursantów o różnych doświadczeniach psychologicznych, o tym, co wiemy o działaniu ludzkiego mózgu i reakcjach człowieka. Do tego dochodzi siła perswazji, czyli znane i rozwijane od setek lat techniki retoryczne.