Planujesz poznać jakieś nowe miejsce? Jakim sposobem – pieszo, rowerem czy samochodem? Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy

Czy także posiadasz takie obiekcje, jak znajdujesz się w nowym mieście? Jak najkorzystniej zwiedzić takie miasto? Czy wynajmować przewodnika, zrobić to samemu, lecz na nogach, rowerem, a może samochodem? Możliwości jest wiele i czym bardziej popularne miejsce, tym bardziej bogata baza propozycji, z których możemy skorzystać. Podejmując taką decyzję bez wyjątku powinieneś zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie istotne, jak dużo masz czasu na odkrywanie jakiegoś miejsca i ile masz na to pieniędzy.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To niezwykle tania metoda, ale czy najlepsza? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na komunikację, więc to jest wielki pozytyw. Mimo tego, w zależności od wielkości ośrodka miejskiego nie wiadomo, czy damy radę wszystko zwiedzić. I czy nasze zdrowie w ogóle na to pozwoli. Niestety, lecz w wielu ciekawych miejscach, żeby zobaczyć wszystko niezbędne jest naprawdę dużo czasu. Odpowiednim sposobem jest połączyć zwiedzanie – http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html – pieszo z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Jesteśmy w stanie skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danym miejscu.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. Owszem, nie dość, że prędko, to ponadto tanio. Oczywiście, zależy czy będziemy posiadać swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to faktycznie można na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miasta te wartości mogą się różnić. Zwiedzanie rowerem również ma jednakże konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miejsce jest odpowiednie, żeby zwiedzić je rowerem. Nie ma w nim ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie nie dość, że utrudnione, może być dodatkowo bardzo ryzykowne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie autem. To najbardziej korzystny sposób do zwiedzania najbardziej ciekawych punktów w konkretnym miejscu.https://lombardtargowek.pl/ lombard warszawaMożna sobie bowiem wybrać parę miejsc, jakie musimy zobaczyć i jeździć w takie miejsca samochodem. Możemy mieć swój samochód, ale jak nie mamy również nie ma problemu, zawsze można taki wypożyczyć (na przykład jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – ). Tu również w zależności od miejsca ceny będą się różniły (zobacz). Od niskich do bardziej wysokich. To interesujące rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny nas czeka, bo jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak na przykład w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo utrudnione.