Jak efektywniej zarządzać swoim czasem?

Choć w jakiejś gazecie czytałem, że czasu w żadnym razie nie można kupić, to generalnie nie do końca się zgadzam z takową tezą. Przecież w istocie doby nie możemy wydłużyć, ale możemy skuteczniej zarządzać własnym czasem, sprawić, że zrobimy więcej, a na dodatek będziemy mieć więcej wolnego czasu. Można powiedzieć, iż tracenie własnego czasu jest w zupełności bezsensowne. Należy w jakiś sposób walczyć z tym procederem. Szczególnie, że ma się tylko jedno życie. Sam nie wiem jak Ty, lecz ja nie za bardzo wierzę w reinkarnację!

szkolenie

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem jest pójście na szkolenie zarządzanie czasem – wiele takowych szkoleń jest zorganizowanych w Polsce. Z tego co dostrzegłem, szczególnie nasza stolica w tym temacie przoduje. To akurat nic dziwnego. Można powiedzieć, że umiejętnie poprowadzone szkolenie w istocie jest w stanie czegoś ciekawego nas nauczyć. Trzeba jednak mocno uważać, aby nie pójść na takie szkolenie, które będzie 100% stratą naszego czasu. To byłoby ironiczne, gdybyśmy na takim kursie tylko tracili cenny czas. Pamiętaj o tym, szanowny internauto. Więcej na ten temat:

Tak naprawdę jestem dużym miłośnikiem sensownych szkoleń. Jeżeli takie szkolenie jest solidne, to trudno sądzić, że w zupełności nawet relatywnie drogie spotkanie jest w zupełności bzdurnym kosztem. Sam co jakiś czas wybieram się na takie spędy, przykładowo w lipcu odbyłem spotkanie sprzedażowe, które spowodowało, że zwiększyłem swoją sprzedaż. Ogólnie to prawda jest taka, iż dobre szkolenie może dużo ciekawego nas nauczyć. To akurat pewne.

praca

Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże uwaga: kiepskie szkolenie jest w stanie tylko namącić nam w głowach. Należy zatem jakoś to rozgraniczyć, starać się o to by uzyskiwać wiedzę z solidnych źródeł. A więc: staraj się wreszcie efektywniej zarządzać swoim czasem, ponieważ bardzo często ci ludzie, którzy uskarżają się na brak wolnego czasu, tak naprawdę nie potrafią go na maksa wycisnąć. Jeśli są mocno zapracowani ludzie, którzy oprócz tego mają sporo czasu na aktywność fizyczną, życie towarzyskie, itp., to chyba mimo wszystko można cóż interesującego zrobić, aby wreszcie żyć na maksa.

Wejdź na stronę autora (http://www.ewadia.pl/wnioski/) – tam odnajdziesz sporo interesujących wiadomości, które poszerzą Twą wiedzę na zaprezentowany tu świeży temat.

W takim razie kończę pisać artykuł – w końcu to również element efektywniejszego zarządzania czasem! Sprawdź szkolenia