Czy opłaca się utworzyć działalność w oparciu o cywilną spółkę?

Zrobienie swojej firmy jest snem niemal niejednego rodaka. Każdy niemal o tym marzy, bo własna firma jest ciekawą alternatywą dla zarobkowania etatowego. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, zarabianie w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy Polak ma predyspozycje do tego typu pracy. Jednak nie trzeba się o to martwić, bo obecnie istnieją inne możliwości zarobkowania.

Taką inną, bardziej pasjonującą formą, jest możliwość założenia spółki cywilnej. Czy więc jest opłacalnym działać w ramach spółki cywilnej?
Spółka cywilna jest jedną z najbardziej popularnych w Polsce form prowadzenia swojej firmy. Nie tylko jest to bardzo łatwy sposób, a także stosunkowo niedrogi. Jednak w porównaniu do innych form spółkowania. Najcenniejszą jej zaletą dla wielu przyszłych przedsiębiorców jest to, że nie potrzeba do jej założenia wielu formalności. Taka forma spółkowania nie jest samodzielnym podmiotem prawnym, lecz jest tylko cywilnoprawną umową.

Myślisz, że potrzebny będzie Ci bieżący wpis na ten zagmatwany temat? Śpieszymy ze wsparciem – szczegółowe wskazówki odszukasz na naszej następnej witrynie.

To ją wyróżnia na tle innych spółek, że nie ma prawnej osobowości, a co za tym idzie, nie posiada również swojego majątku.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

To właśnie partnerzy zaciągają wszystkie długi. Dzięki rozwojowi sieci zakładanie spółki cywilnej jest prostsze i szybsze. Nie potrzeba wychodzić z domu, by tego dokonać. Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet jest dobrą alternatywą dla tych wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić swój cenny czas.
Pierwszym krokiem jest zawarcie umowy na piśmie. Na szczęście nie musi być ona zawarta w ramach aktu notarialnego, co znacznie zmniejsza koszty jej zawarcia.

Następnym krokiem jest udanie się do właściwego urzędu w celu uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Gdy posiada się już taki wpis, to należy wyłącznie zrobić zmiany w zapisie, czyli trzeba podać nazwę spółki i jej adres. Następnie trzeba złożyć wniosek RG-1 o wydanie numeru REGON. Należy go złożyć w jednostce Urzędu Statystycznego, która jest na terenie województwa. Od niedawna nadanie tego numeru jest darmowe. Kolejne działania to zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych, złożenie wniosku VAT-R, uiszczenie opłaty w wysokości stu siedemdziesięciu złotych, wybór trybu opodatkowania i jego formy.