Czy uczenie się języka kazachskiego jest rzeczywiście tak ciężkie

Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez kosmitów, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia z czymś niecodziennym. W niniejszym artykule pomówimy o egzotycznych językach obcych, główni bohaterowie to japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Zabrzmiało dość groźnie, obiecuję, że będzie na temat. Rozpocznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, ponieważ tego języka nie da się nauczyć szybko. To nie zajęcie, które można robić w tak zwanym „międzyczasie”, to zdecydowanie duże wyzwanie. Niemniej, da się go nauczyć. I warto, ponieważ japońska gospodarka działa niezwykle prężnie, a jednocześnie może nie jest to tak popularny język jak chiński, lecz jego ogarnięcie przyniesie nam dużo dobrego. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas długa nauka języka japońskiego. Musimy być cierpliwi, by przejść ten konieczny etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.

Lepiej pójdzie Ci z nauką języka kazachskiego (lekcje japońskiego), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są szeroko dostępne. Najlepiej poznając ten język znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto być pewnym, iż kazachski to w Kazachstanie dopiero drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy koniecznie egzotycznie to oferujemy język khmerski lub hotel spa na Podlasiu język koptyjski (khmerski dla turystów). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to trudny język, musisz wykazać się dużą zapartością, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Nauka języka koptyjskiego to propozycja dla ludzi szczególnie cierpliwych, nie dość, że od XIX wieku jest to język wymarły to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że kochasz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.