Zalety faktoringu

Faktoring. Pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców. Faktoring to głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności, więc sposób działania jest jak najbardziej oczywisty. Przede wszystkim, daje przedsiębiorstwom środki potrzebne do ich funkcjonowania.

Nabyte doświadczenie mówi, iż faktoring rewelacyjnie się odnajduje i w czasach gdy firmy prosperują

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

jak należy, kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, który gwarantuje szybkie wsparcie dynamicznego wzrostu firmy – jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku.

Przejdź na naszą stronę – w niej czeka na Ciebie kompleksowy wpis interesującego działu. Stworzyliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Godnym uwagi jest fakt, iż faktoring to z założenia usługa dopasowywana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, z tego powodu szybciej można odpowiadać na te sytuacje. Gdy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma faktoringowa z powodu, że bazuje w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, szczególnie w cięższych sytuacjach. Firmy, które korzystają z faktoringu o wiele łatwiej radzą sobie w trudnych czasach.

Faktoring w Polsce jest coraz bardziej popularny, jednak w porównaniu z państwami o większej stabilności gospodarczej, takimi jak Niemcy nadal mamy dużo do nadrobienia.

finanse

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład we Francji firm, które zaczęły stosować się do zasad faktoringu istnieje około 50 tys, podczas gdy w Polsce jest to ok 6 tys. Z jednej strony widać jak dobrze sprawdza się to narzędzie zarówno w skali światowej, jak i naszym kraju. Sporo branż w Polsce radzi sobie trochę gorzej – faktoring wychodzi naprzeciw tym potrzebom, niełatwym czasom i ewidentnie widać, iż cały czas się rozwija.

Zwykle sceptycznie podchodzimy do nowatorskich projektów i rozwiązań. Jednak szybko okazuje się, że nie taki diabeł straszny… Jeszcze nie tak dawno nie wszystkim było bliskie pojęcie SEPA – . Obecnie to standard. Przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami banków w obrębie Unii Europejskiej nigdy nie było prostsze. Zainteresujmy się więc tymi pojęciami, gdyż przynieść nam mogą tylko zadowolenie.